Furby w edukacji – nauka przez doświadczenie i eksplorację z uroczym towarzyszem

Furby to niewielka pluszowa maskotka z oczkami i noskiem z tworzywa sztucznego, która u schyłku ubiegłego stulecia zrewolucjonizowała rynek akcesoriów dla najmłodszych. Sympatyczne stworzonko o mięciutkim kolorowym futerku podbiło serca dzieci na całym świecie i choć od jego debiutu mija ćwierćwiecze, wciąż jest jedną z najbardziej pożądanych zabawek dla maluchów. Pomysłodawcą tej interaktywnej przytulanki jest marka Hasbro – światowy potentat w produkcji zabawek dziecięcych. Zasilany bateriami pluszak powstał z myślą o sześciolatkach i ich nieco starszych kolegach.

Furby – mówiąca przytulanka

Pluszak Furby to nie tylko atrakcyjna zabawka, ale i skuteczne narzędzie edukacyjne. Bawiąc się maskotką, maluchy mogą się z nią komunikować. Producent wyposażył przytulankę w aż pięć trybów odblokowywania głosem. Serduszko zdobiące czoło Furby’ego pełni rolę przycisku, który aktywuje efekty dźwiękowe. Po wciśnięciu guziczka i wypowiedzeniu odpowiedniej formuły pluszowy stworek zmienia się w rozmówcę, od którego maluch może się wiele nauczyć. Maskotka będzie powtarzała kwestie wygłaszane przez dziecko, zachęcając je do ćwiczeń artykulacyjnych i nabywania biegłości w posługiwaniu się językiem. Może także odpowiadać na pytania, wzbogacając wiedzę najmłodszych na temat otaczającego ich świata i wspierając ich w jego eksplorowaniu.

Muzyczno-taneczna i społeczna edukacja z maskotkami Furby

Uroczy Furby zaśpiewa także piosenki oraz zatańczy w ich rytm. Niejeden kilkulatek z chęcią będzie naśladował jego ruchy, ćwicząc sprawność fizyczną i rozwijając zdolności taneczne. Przy okazji nauczy się tekstów nowych piosenek. Taka zabawa to doskonały trening sportowy, a jednocześnie lekcja muzykalności i wrażliwości na dźwięki. Rodzice bądź opiekunowie, których podopieczny jest szczęśliwym posiadaczem interaktywnego pluszaka, mogą dokupić do kompletu drugą maskotkę, zapewniając swojej pociesze jeszcze wspanialszą zabawę. Dziecko stanie się świadkiem zabawnego dialogu pomiędzy dwoma sympatycznymi stworkami. Przysłuchując się rozmowie i obserwując reakcje rozmówców, kilkulatek zdobędzie doświadczenia przydatne w kontaktach z rówieśnikami i nabędzie kompetencje społeczne.

Zabawa pluszakami Furby – lekcja empatii i opiekuńczości

Producent Furby’ego wyposażył pluszaka w czujniki, które sprawiają że reaguje na szereg bodźców zewnętrznych. Obserwowanie reakcji maskotki na zachowanie dziecka pozwala najmłodszym dostrzegać związki przyczynowo-skutkowe pomiędzy działaniem a jego konsekwencjami. Ponadto kilkulatek mając możliwość poklepania pluszaka po główce czy wystylizowania jego bujnej czupryny, kształci sprawność manualną i rozwija zmysł dotyku. Może także potrząsać zabawką lub przytulić Furby’ego, dając wyraz swoim ciepłym uczuciom wobec stworka. Okazywanie czułości maskotce to doskonała lekcja opiekuńczości, stymulująca prawidłowy emocjonalny rozwój dziecka. Empatię wobec Furby’ego dziecko wyrazi również, karmiąc go lub przystrajając ozdobnymi koralikami.

Poznawanie gamy kolorów z maskotkami Furby

Maskotka Furby to przytulanka, która dzięki wyjątkowym efektom świetlnym – podobnie jak wiele akcesoriów reprezentujących inne serie zabawek – znakomicie stymuluje zmysł wzroku. Aktywując odpowiednią funkcję, dziecko będzie miało okazję obejrzeć niesamowity pokaz różnobarwnych świateł. Ich obserwacja pozwala kilkulatkom poznać fascynujący świat kolorów i nauczyć się rozróżniać ich odcienie. Spektakl efektów świetlnych rozbudzi wyobraźnię dziecka oraz uwrażliwi je na piękno i różnorodność palety barw.