Fundacja Argan zachęca do odkrywania kultury Maroka

Fundacja Argan, nowo powstała inicjatywa skupiająca się na promocji marokańskiej kultury, zachęca do wzbogacenia różnorodnych wydarzeń o orientalne akcenty, które pozostaną w pamięci uczestników na długo. Ceremoniał miętowej herbaty oraz tradycyjne słodkości, takie jak briwat, ghriba czy chebakia, nadadzą spotkaniu wyjątkowy charakter.

Maroko, jako popularny kierunek turystyczny, teraz staje się dostępne dla Polaków dzięki inicjatywie Polsko-Marokańskiej Fundacji Argan. Jej głównym celem jest promowanie marokańskiej kultury, sztuki, edukacji oraz integracja społeczności polskiej i marokańskiej. Motto fundacji, „Pielęgnujemy kulturę, dbamy o ludzi i rozwijamy pasje”, odzwierciedla zakres jej działań.

Wśród propozycji fundacji znajduje się rytuał miętowej herbaty, symbolizujący gościnność, przyjaźń i czas spędzany z bliskimi. Prezes i założycielka Fundacji Argan, Hassna Ezzara, podkreśla, że wprowadzenie tego ceremoniału podnosi rangę wydarzenia, zachęcając jednocześnie do rozmów i integracji uczestników.

Oferta wydarzeń organizowanych przez fundację obejmuje prezentacje tematyczne, seminaria, pokazy mody, wystawy i warsztaty kulinarne. Oryginalne rekwizyty i tradycyjne stroje dodają wyjątkowego klimatu każdemu spotkaniu.

Fundacja Argan zachęca do współpracy jednostki administracji publicznej, samorządowej, pozarządowej, instytucje edukacyjne oraz przedsiębiorstwa. Spotkania międzykulturowe są okazją do wymiany doświadczeń, poznania nowych stylów życia i zwyczajów, a także budowania relacji. Dr Aniela Kucharska z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, koordynatorka wydarzenia i wystawy „Dziedzictwo kulturowe narodu marokańskiego”, podkreśla, że obecność różnych kultur w społecznym porozumiewaniu się wzbogaca każdego człowieka.

Dodając marokański akcent do wydarzeń firmowych, organizacje mogą wyróżnić się i sprawić, że spotkanie zostanie w pamięci uczestników na długo. Fundacja Argan podkreśla, że współpracujące podmioty powinny podzielać wartości takie jak wzajemne zrozumienie, szacunek i tolerancja. Środki z realizacji wydarzeń fundacja przeznaczy na cele charytatywne, szczególnie na pomoc dzieciom i seniorom.