Demakijaż cery wrażliwej. Po jakie kosmetyki warto sięgnąć?

Prawidłowy demakijaż i dokładne oczyszczenie cery to kluczowy element codziennej pielęgnacji – bez tego etapu nie ma mowy o czystej, świetlistej i zdrowo wyglądającej skórze. Bez względu na to jakiego rodzaju masz cerę i z jakim problemem lub niedoskonałościami się borykasz oczyszczanie i demakijaż może być rutyną pełną przyjemności i odprężenia. Skóra nadwrażliwa, trądzikowa, alergiczna czy podrażniona będzie pełna komfortu jeżeli tylko świadomie dobierzesz odpowiedni preparat do oczyszczania. Na co zwracać uwagę przy wyborze, po jakie produkty sięgnąć – podpowiadamy.

Skóra wrażliwa a demakijaż. O czym warto pamiętać?

W przypadku skóry wrażliwej bardzo ważne jest to, aby kosmetyki do demakijażu i oczyszczania twarzy były hipoalergiczne i o krótkich składach. Warto szukać produkty zawierające substancje aktywne, które nie tylko łagodzą podrażnienia, ale też wzmacniają barierę ochronną naskórka. Specjalistyczne kosmetyki usuną zanieczyszczenia oraz dodatkowo nawilżą i ukoją skórę. Demakijaż skóry bardzo wrażliwej i skłonnej do podrażnień należy wykonywać wyjątkowo delikatnie, nie pocierając zbytnio wacikami. Największym wyzwaniem jest jednoczesne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń i resztek makijażu i przywrócenie skórze komfortu bez efektu zaczerwienienia, uczucia ściągnięcia czy podrażnienia,. Jeśli zastanawiasz się, jaki produkt sprawdzi się w przypadku cery reaktywnej, sprawdź te trzy propozycje. 

Postaw na olejki przy skórze skłonnej do przesuszenia i ściągnięcia 

Produkty do demakijażu, których skład oparty jest na naturalnych olejach znakomicie rozpuszczają zanieczyszczenia na bazie tłuszczu, typu sebum lub podkład, tusz do rzęs czy szminkę. Zawarte w olejach cenne kwasy tłuszczowe koją podrażnienia, łagodzą uczucie ściągnięcia i napięcia skóry oraz redukują wszelki dyskomfort wynikający z nadreaktywności i suchości skóry.  Takie preparaty w kontakcie z wodą najczęściej zmieniają się w delikatną, oleistą emulsję, która usuwa najdrobniejsze cząstki zanieczyszczeń. Przy cerze nadreaktywnej używanie tego typu specyfików będzie miało same zalety – zawarte w nich lipidy uzupełnią braki w warstwie hydrolipidowej skóry, dzięki czemu cera będzie wzmocniona, ukojona i świetnie zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi. Warto wybierać produkty ze składami minimalistycznymi, które oprócz olejków naturalnych zawierają dodatkowe składniki aktywne jak niacynamid lub witamina E

Żel lub woda micelarna – przy cerze z niedoskonałościami: naczynka, trądzik, plamy

W demakijażu cery wrażliwej znakomicie sprawdzają się żele lub wody micelarne. Micele to cząsteczki, które jak magnes przyciągają wszelkie zanieczyszczenia, ułatwiając ich usuwanie z porów skóry – łagodnie, ale skutecznie. Ważne aby zawierały składniki aktywne wspierające pielęgnację skóry problematycznej – w przypadku skóry trądzikowej szukaj niacynamidu, glukonolaktonu lub lekko złuszczającego kwasu salicylowego a w przypadku skóry naczyniowej  również zbawienny jest niacynamid czy wyciąg z lukrecji. Kosmetyki tego typu znajdziesz na przykład w ofercie marki SVR

Oczyszczający balsam – ukojenie podczas demakijażu cery wrażliwej

Takie kosmetyki, jak oczyszczający balsam, to zbawienie dla cery wrażliwej. Nie tylko dobrze oczyszczają skórę, ale też koją ją oraz chronią przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi. Zazwyczaj w ich składzie znaleźć można różnego rodzaju, łagodzące podrażnienia emolienty, masła, oleje i woski, które wzmacniają warstwę hydrolipidową naskórka i sprawią, że będzie nawilżony już na etapie oczyszczania.

Wystarczy wybrać odpowiedni kosmetyk, żeby zapomnieć o dyskomforcie podczas demakijażu twarzy: podrażnieniach, zaczerwienieniu, uczuciu ściągniętej skóry. Postaw na jeden z wymienionych przez nas typów produktów, a Twoja wrażliwa cera będzie Ci wdzięczna!