Odkurzacz próżniowy do zaskórników – czy pomaga?

Portrait of beautiful young woman with clean face. Beautiful woman face close up studio.

Świat oszalał na punkcie tego urządzenia! Odkurzacz próżniowy do zaskórników ma za zadanie oczyszczać cerę i wyciągać z niej znienawidzone zaskórniki. Czy rzeczywiście pomaga? Sprawdź, co mówią eksperci!

Odkurzacz próżniowy do zaskórników – jak działa?

Odkurzacz próżniowy do zaskórników wysysa to, co zalega się w porach skóry, usuwa zrogowaciały naskórek i złogi sebum. Cerę przed zabiegiem należy odpowiednio przygotować: zrobić parówkę lub ciepły kompres. Zabieg trwa kilka minut, po jego zakończeniu można sprawdzić, ile zanieczyszczeń wyciągnął odkurzacz ze skóry.

Znalezione obrazy dla zapytania odkurzacz próżniowy do zaskórników

Na podstawie testów przeprowadzonych wśród kobiet, znalazły się zarówno zwolenniczki, jak i przeciwniczki tego cudownego urządzenia. Oprócz tego, że odkurzacz oczyszcza pory, może on niestety na trwałe oszpecić twarz.

„Działanie tego gadżetu można porównać trochę do manualnego oczyszczania – na siłę wyciągamy sebum z ujść mieszków włosowych (czyli tzw. porów). Wiemy już, że oczyszczanie manualne nie jest idealnym zabiegiem dla naszej skóry: ugniatanie i „męczenie” gruczołów łojowych powoduje, że produkują one więcej sebum, a źle wykonane wyciskanie może skończyć się bliznami na skórze.” – tłumaczy Agnieszka Zielińska, Skin Expert i kosmetolog.

Niestety ryzyko powstania szpecących blizn to nie jedyne ryzyko stosowania odkurzacza do zaskórników. Nieumiejętne stosowanie urządzenia, zamiast oczyścić cerę, może spowodować jej szybsze zanieczyszczenie.