Dziś Międzynarodowy Dzień Szczęścia

Kiwi.com w ramach kampanii #MyHappyTrip sprawdza, co sprawia nam największą radość i daje szczęście w podróżowaniu

Większość uczestników ankiety przeprowadzonej przez agencję badawczą Stem/Mark na zlecenie Kiwi.com planuje swoje podróże z dużym wyprzedzeniem, a co druga osoba czerpie radość już na etapie planowania. Nawet fakt, że czasem muszą wyjść ze swojej strefy komfortu ma na nich korzystny wpływ i sprawia, że czują się szczęśliwi. Z okazji 10. rocznicy Międzynarodowego Dnia Szczęścia, Kiwi.com, firma z sektora traveltech, zwróciła się do swoich fanów i obserwujących na mediach społecznościowych z pytaniem, co sprawia, że są szczęśliwi w podróży. Badanie to obejmowało kilka rynków, w tym Polskę, Czechy, Słowację, Węgry i Rumunię. Wyniki ankiety zostały zinterpretowane przez psychologa zajmującego się świadomością zdrowia psychicznego.

Wraz z obchodami Międzynarodowego Dnia Szczęścia, Kiwi.com podjęło inicjatywę, aby poznać, co sprawia, że ludzie czują się szczęśliwi podczas podróży. Wyraźnie widać, że wiele osób czerpie ogromną przyjemność z planowania swoich wypraw, rezerwacji wycieczek i dzielenia się opowieściami o swoich podróżach z innymi. Ten proces często trwa dłużej niż sama podróż, a czeka na niego wiele emocji i oczekiwań.

Badanie potwierdza, że dla wielu podróż jest źródłem szczęścia, a już sam etap planowania wyjazdu dostarcza ogromną radość. W wynikach wyróżnia się fakt, że słoneczne plaże cieszą się ogromnym uznaniem jako miejsce, które ludzie utożsamiają z pełnią szczęścia. Wyniki pokazują także, że podróżowanie camperem nie jest kojarzone z relaksem czy szczęściem, a większość ankietowanych preferuje inne formy wypoczynku, takie jak piesza turystyka czy smakowanie lokalnej kuchni na tętniącym rynku.

Ogólnie rzecz biorąc, wyniki badania ukazują, że podróże przynoszą wiele satysfakcji i radości, zarówno podczas planowania, jak i podczas samej podróży. Dla wielu osób podróżowanie staje się sposobem na eksplorację nowych miejsc, kultur i doświadczeń, co w efekcie przyczynia się do ich ogólnego dobrostanu i szczęścia.