Gdzie na pierwsze wakacje za granicę?

Wybierając się na pierwsze wakacje za granicę, wiele osób zastanawia się, jaki kraj odwiedzić, jako pierwszy. Jedni decydują się na skok na głęboką wodę i wybierają się na drugi koniec świata. Inni decydują się na wizytę w kraju, który graniczy z krajem zamieszkania, gdzie można wybrać się samochodem, autobusem, bądź pociągiem, a cała podróż trwa zaledwie kilka godzin.

Za granicę samochodem

Wybierając się za granicę własnym samochodem, należy pamiętać, aby przed wyjazdem sprawdzić stan ogólny auta. To pomoże uniknąć nieprzewidzianych sytuacji na drodze, które lubią zaskakiwać w najmniej oczekiwanych momentach. Podróżowanie autem daje podróżującym dużą swobodę i wolność. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na tzw. roadtripy, podczas których własnym autem zwiedzać można różne zakątki świata, a to wszystko we własnym tempie i na własnych zasadach. Wybierając się w podróż autem np. do Czech, podróżujący powinni pamiętać o zakupie i rejestracji winiety – elektroniczne winiety do Czech, dzięki której będą mogli poruszać się po autostradach i drogach ekspresowych. Na szczęście winiety można kupić online, co jest dużą oszczędnością czasu, bo ich zakup zajmuje dosłownie kilka chwil.

Za granicę można wybrać się także autobusem oraz pociągiem. To bardzo ekologiczne rozwiązanie i co więcej, bardzo często również najkorzystniejsze finansowo. Wybierając się pierwszy raz do obcego kraju, wiele osób decyduje się na taki rodzaj podróżowania, tym bardziej, jeśli od miejsca docelowego dzieli ich jedynie kilkaset kilometrów. Taka forma podróżowania sprawdza się podczas tzw. city breaków, które najczęściej są weekendowymi wypadami do dużych miast, również tych zagranicznych. 48 godzin w Berlinie, a może w Pradze? Taka forma podróżowania z roku na rok coraz bardziej zyskuje na popularności!

Za granicę samolotem

Samolot umożliwia podróżowanie nawet do najdalszych zakątków świata, a to wszystko w kilka, bądź kilkanaście godzin. Jednym z najczęstszych kierunków są ciepłe kraje, które kuszą turystów piaszczystymi plażami, turkusową wodą, słońcem i palmami. Są to najczęściej wakacje all inclusive. Wakacje all inclusive to tak zwane beztroskie wakacje, podczas których można się naprawdę zrelaksować, a z urlopu wrócić wypoczętym i pełnym energii do działania. Goście hotelowi mają zapewnione pełne wyżywienie, mogą korzystać z tzw. open baru, a także ze wszystkich atrakcji hotelowych. Samolotem dotrzeć można jednak nie tylko do ciepłych krajów. Podróżujący wybierają przeróżne destynacje i z chęcią zwiedzają wszystkie kontynenty. Każdy kontynent oraz kraj kryje w sobie wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Kilkunastogodzinne podróże na koniec świata już nikogo nie dziwią. Samolotem dotrzeć można w prawie w każdy zakątek! Z tej możliwości każdego roku korzystają tysiące podróżujących, którzy każdy swój urlop przeznaczają na zwiedzanie coraz to nowych miejsc.

Wakacje za granicę można zorganizować samemu bądź skorzystać z ofert biur podróży. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które po raz pierwszy wybierają się na wakacje za granicę. Biuro podróży zapewnia podróżującym opiekę, od samego początku do końca wyjazdu. Co więcej, podczas wyjazdu są oni pod stałą opieką rezydenta, który w razie potrzeby pomaga rozwiązać każdy problem. Organizując wakacje na własną rękę to po stronie podróżujących stoi zorganizowanie przelotu, noclegu, przejazdu z hotelu na lotnisko oraz posiłków. Idzie to w parze z mniejszymi kosztami wyjazdu, ponieważ lecąc na wakacje z biurem podróży, płacimy dodatkowo za wszystkie usługi, które ono oferuje.