Profilaktyka alergii – zobacz ofertę w najniższej cenie na alldiag.pl

Co trzeci Polak może posiadać alergię. Czy wiesz na jaki czynnik jesteś uczulony? Tak zwana alergia, to reakcja organizmu na niewłaściwą substancję, czynnik mający styczność z naszym ciałem. Reakcja ta wywołana jest poprzez układ odpornościowy, mający za zadnie chronić nasz organizm przez odczuwalnym zagrożeniem, jakim jest alergen. Chorujący posiadając styczność ze szkodliwym dla niego czynnikiem może odczuwać objawy takie jak wysypka, kaszel czy kichanie.

Profilaktyka alergii

Alergia to choroba posiadająca szeroki zakres wśród populacji, a jej czynniki spotykamy w codziennym środowisku. W celu rozpoznania alergii przeprowadź badania laboratoryjne. Rozpoznanie alergenu pozwoli na zapoznanie się oraz kontrolę możliwych objawów. Właściwie dobrane leczenie odczulające, dążyć będzie do zniwelowania reakcji alergicznej bądź jej całkowite wyleczenie. Aby wykonać badania alergologiczne, należy pobrać próbkę krwi, dzięki której laboratorium zweryfikuje stężenie określonych przeciwciał IgE swoistych dla badanego alergenu. Podwyższony poziom przeciwciał weryfikuje uczulenie na wskazaną substancję. Najczęściej badane alergeny między innymi  pyłki, kurz i roztocza, orzechy, nabiał czy jad owadów.

Profilaktyka zdrowotna

Występowanie alergii może pojawiać się poprzez wiele czynników znajdujących się między innymi w powietrzu, pokarmie lub narażając się na nie bezpośrednio poprzez kontakt skórny. Profilaktykę alergii zaleca się osobom posiadającym reakcję uczuleniową, objawiającą się poprzez:

  • Wysypkę skórną
  • Kaszel, katar, kichanie
  • Wystąpienie duszności
  • Zapalenie spojówek, swędzące, załzawione oczy
  • Świąd, pokrzywka
  • Biegunka, wymioty

Jeżeli doskwierasz objawy wskazujące na alergię oraz nie wiesz, na jaki czynnik możesz być uczulony, skorzystaj z przygotowanego pakietu laboratoryjnego, dzięki któremu zbadasz poziom przeciwciał na wiele czynników. W ofercie Alldiag znajdziesz Pakiet Alergiczny, który pomoże zdiagnozować występujący u Ciebie alergen. Zakupując  Pakiet Alergiczny na alldiag.pl otrzymasz komplet badań zawierających:

  • Pakiet oddechowy, który bada między innymi pyłki brzozy, leszczyny, dębu, żyta, a także roztoczy, naskórka psa, kota lub królika.
  • Panel pokarmowy, weryfikujący poziom przeciwciał na mleko krowie, białko jaja kurzego, żółtko jaja kurzego, soję, ryż, kakao, jabłko, marchew, mieszaninę mąki zbóż zawierających gluten: pszenicę, żyto, jęczmień i owies oraz reagujące krzyżowo alergenowe determinanty węglowodanowe.

Profilaktyka

Z uwagi na niegroźne objawy, alergia może zostać pomylona z przeziębieniem. Jeżeli jednak dolegliwości odczuwalne są przez kilka tygodni, zaleca się wykonanie testów alergicznych.

Zadbaj z nami o swoje zdrowie. To nigdy nie było prostsze! Ułatwiliśmy dostęp do zakupu badań, poprzez sklep internetowy. Wyszukaj badanie alergologiczne, sprawdź cenę oraz wybierz wygodną dla Ciebie placówkę. Po wykonaniu badania nie musisz odbierać wyników. Sprawdź swoją diagnozę na stronie internetowej. Skorzystaj z najtańszej oferty na rynku dostępnej na alldiag.pl