Dlaczego Polacy piją mało wody?

Celem najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę Waterdrop było odkrycie przyczyn ograniczonego spożycia wody wśród Polaków było. Analiza ujawniła, że blisko połowa respondentów (48%) przyznaje, że po prostu zapomina o konieczności nawadniania, a 35% nie przepada za smakiem wody. Niemniej, ogromna większość, bo 94% badanych, wyraża chęć zwiększenia swojego dziennego spożycia wody do dwóch litrów. Co więcej, prawie 40% uznaje, że stałe noszenie ze sobą butelki wody mogłoby w tym pomóc.

Światowy Dzień Wody, obchodzony 22 marca, skłania do refleksji nad znaczeniem odpowiedniego nawadniania dla zdrowia. Badania naukowe wskazują, że właściwe nawodnienie ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia ryzyka niewydolności serca, co jest istotne, biorąc pod uwagę, że w Polsce dotyka ona około miliona osób.

Pomimo nie pamiętania o piciu wody, Polacy deklarują gotowość do zmiany nawyków. Skuteczność takiej zmiany mogłaby zostać wsparta przez praktyczne rozwiązania, takie jak stale noszenie przy sobie butelki wody, urozmaicanie jej smaku czy korzystanie z aplikacji przypominających o konieczności nawadniania.

W dążeniu do zrównoważonego rozwoju, Waterdrop promuje ekologiczne praktyki, w tym użycie wielokrotnych butelek i mikronapojów bez dodatku cukru i konserwantów, stając się pionierem w branży napojów. Zaangażowanie w działania proekologiczne potwierdzają współprace z takimi osobistościami jak Novak Djoković, Rosie Huntington Whiteley czy Conchita Wurst, wspierając ideę świata wolnego od plastiku.