Dlaczego biurka z regulacją wysokości to dobry pomysł?

Każdy pracownik biurowy wie, że wielogodzinna praca przy komputerze wiąże się z dokuczliwymi bólami kręgosłupa, barków oraz nadgarstków. Aby uniknąć dyskomfortu i bólu, najlepiej kupić biurko z regulowaną wysokością.

Każdy pracownik biurowy wie, że wielogodzinna praca przy komputerze wiąże się z dokuczliwymi bólami kręgosłupa, barków oraz nadgarstków. Aby uniknąć dyskomfortu i bólu, najlepiej postawić na biurka z regulacją wysokości. Dlaczego taki model biurka to dobry pomysł?

Zalety biurek z regulacją wysokości

Biurka z regulacją wysokości umożliwiają łączenie pracy siedzącej ze stojącą, co wpływa korzystnie na nasze zdrowie. 15-20 minut pracy stojącej (na przykład sprawdzania maili) na 8 godzin pracy siedzącej pozwala poczuć się bardziej komfortowo, “rozprostować kości” i pozwolić kręgosłupowi odpocząć.

Takie biurka z regulacją wysokości można łatwo i szybko dostosować do wzrostu użytkownika, dzięki czemu możliwe jest utrzymywanie prawidłowej, wyprostowanej postawy podczas siedzenia. Prawidłowa postawa – wyprostowane plecy, kąt prosty między ramieniem a przedramieniem oraz między udem a łydką – pozwala zminimalizować ryzyko pojawienia się bólu pleców, nadgarstków i wad postawy. 

Aby zachować taką postawę, należy dopasować biurko do naszego wzrostu. Pomocne w tym będą biurka z regulacją wysokości. 

Wymogi BHP

Wszystkie meble biurowe muszą spełniać określone wytyczne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Jedną z takich wytycznych jest wspomniane już dopasowaniu biurka do danego użytkownika oraz zachowanie prawidłowej postawy ciała. Innym wymogiem jest ustawienie klawiatury i monitora – odległość między jednym a drugim sprzętem powinna wynosić minimum 10 cm. Klawiatura powinna znajdować się na wysuwanym blacie, niżej od monitora. Jeśli zaś korzystamy z laptopa, a nie z komputera stacjonarnego, to nie musimy zwracać uwagi na ten wymóg.

Blat biurka z regulacją wysokości należy ustawić tak, aby można było zachować kąt prosty między przedramieniem a ramieniem. Z kolei przestrzeń na nogi pod biurkiem powinna wynosić przynajmniej 70 cm szerokości i 60 cm głębokości. Same nogi zaś powinny spoczywać swobodnie na ziemi. 

Krzesła do biura również muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy. Jednym z nich jest dopasowanie wysokości mebla do użytkownika. Innym – regulacja głębokości siedziska. Ważne są także odpowiednio ustawione podłokietniki oraz solidna konstrukcja mebla.

Wysokiej jakości meble firmowe

Sklep z meblami biurowymi Elzap w swojej ofercie posiada nie tylko biurka z regulacją wysokością, ale również: krzesła do biura, fotele, sofy, regały, szafy, kontenery na dokumenty, stoły, stoliki kawowe i inne meble tego typu. Wszystkie odznaczają się wysoką jakością i są dostępne w atrakcyjnych cenach!