Witaj Piękna.

Początek

Współczesność daje nam możliwości, których nasze matki czy babki nie miały. Kilkadziesiąt lat temu, aby wyglądać dobrze, trzeba było wykazać się inwencją twórczą. Niejedna z naszych mam, w domowym zaciszu sama przerabiała systemowe sukienki kupione w sklepie, na coś niepowtarzalnego i wyróżniającego ją z tłumu. Wiele z tych domowych zaciszy, przeradzało się w małe manufaktury, które owocowały powstaniem sukienek od polskich projektantów. Bo aby coś robić dobrze, musi to być realizowane mądrze, a najlepsze rzeczy tworzy się z pasji.

Liczysz się Ty.

Obecnie świat gna do przodu nie oglądając się do tyłu. Nie ważne, czy jesteś bizneswoman, czy kobietą mającą pod swoimi skrzydłami dom, a może łączysz te dwa światy. Bez względu na to, która rola jest przodująca, jesteś silna i chcesz pokazać to światu.

Parafrazując stwierdzenie” szata kreuje kim jesteś” – tak już jest, nasz strój wiele o nas mówi. A tym bardziej teraz ważne jest określenie siebie, w świecie, w którym różne role przenikają się i warto wyrazić kim się jest.

Najlepiej gdy to, co nosisz, łączy w sobie wiele cech. Styl, zmysłowość, oryginalność, ale i idealne dopasowanie i odpowiednie materiały.

Polska, nie taka zła.

Sukienki od polskich projektantów łączą w sobie wszystkie te cechy. Tworzone są z myślą o naszym rodzimym rynku i potrzebach kobiet, które nas otaczają. Można kupić coś ładnego z zagranicznego rynku, ale rozmiarówka będzie już troszkę inna. A przez te „troszkę”, możesz nie dopasować idealnie kroju do siebie. Bo Ty masz czuć się idealnie w tym co nosisz i to w każdej sytuacji.

Aby spełnić tę rolę, ważne są odpowiednie materiały, z których tworzy się sukienkę. Produkując w sposób masowy, często twórcy bagatelizują jakość materiałów, bo trudno jest weryfikować wszystko. Natomiast sukienki od polskich projektantów często są tworzone w mniejszej skali, co pozwala dobierać materiały od sprawdzonych dostawców. Posiadających np.: certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Atest ten świadczy o jakości produktów tekstylnych i włókienniczych, które mają bezpośrednią styczność ze skórą człowieka. A to obecnie ważny aspekt, bo i tak jesteśmy narażeni na wiele toksyn, metali ciężkich i innych czynników, mających negatywny wpływ na nasze zdrowie. A ubranie jest czymś, co jest z nami przez cały dzień, więc dobrze, aby było z jak najlepszych materiałów.

Sukienki od polskich projektantów.

Aktualnie rynek odzieżowy jest dość dynamiczny, nacechowany ciągłą konkurencją. A nasza świadomość konsumencka o wiele bardziej wzrosła i nie dajemy sobie wcisnąć byle czego. To stawia przed projektantami niekończące się wyzwanie- jak sprostać z oczekiwaniami klientek.

Jedną z polskich marek, działających w branży jest CLICK. Jest to manufaktura z Krakowa, która już od 1999 roku tworzy szeroki wachlarz ubrań dla kobiet. Od sukienek i bluzki, po damskie marynarki i spodnie. Stawiają na oryginalność i doskonałą jakość ubrań, które oferują.

Marką oferującą duży wybór pareo, tunik, ale i nie tylko — jest PAREO & JULIET. Jest to firma z Warszawy stawiająca na piękno i zmysłowość. Dająca możliwość personalizacji zamówionych przez siebie ubrań.

Kolejną polską marką, która stawia na silne kobiety jest MADNEZZ. Posiadają w swoim asortymencie sukienki i spódnice- kombinezony i bluzy (nie tylko). Wszystko, dla kobiet chcących poczuć się pewnie, ale i zmysłowo w tym co mają na sobie.

Wszystkie w/w marki, jak i wiele innych oferujących sukienki od polskich projektantów, można znaleźć pod adresem https://mostrami.com/pl/116-sukienki. Jest to sklep internetowy skupiający się na najwyższym poziomie oferowanych przez siebie produktów. Można tam kupić to co kojarzy się z pięknem. Od ubrań damskich po męskie, jak i obrazy oraz rękodzieła.

Może warto kupować sukienki od polskich projektantów?

Wybór należy do Ciebie.