Czytniki ebooków dla studenta– dlaczego warto?

Czytnik ebooków to urządzenie, które w ostatnich latach dosyć mocno zrewolucjonizowało życie wielu książkoholików. Ma on wiele zalet, które sprawiają, że zyskuje on przewagę nad papierową książką. Warto jednak wiedzieć, że czytnik może być pomocny nie tylko w przypadku hobbystycznego czytania, ale także w procesie studiów. Dlaczego studenci powinni zainteresować się tym urządzeniem? To 6 powodów!

Oszczędność miejsca

Każda osoba, która była na studiach wie, że liczba materiałów, które każdego dnia trzeba mieć przy sobie, potrafi być naprawdę przytłaczająca. Różnego rodzaju książki, kserówki z artykułami naukowymi itp. Noszenie tych wszystkich rzeczy ze sobą to spory wysiłek. I tutaj z pomocą przychodzi czytnik ebooków. Pozwala on na zgromadzenie wszystkich potrzebnych książek i artykułów w jednym, poręcznym urządzeniu. To opcja, za którą Twoje plecy na pewno Ci podziękują!

Dostęp do książek w dowolnym miejscu

Z argumentu oszczędności miejsca płynie jeszcze jedna korzyść – nieograniczony dostęp do książek w dowolnym miejscu. Posiadając czytnik ebooków, nie musisz się zastanawiać, które książki spakować do torby lub plecaka – one zawsze są pod ręką. Niezależnie od tego, czy jesteś na uczelni, czy w domu, zawsze możesz sięgnąć po pozycję, której akurat potrzebujesz.

Możliwość podkreślania i robienia notatek

Jakościowe notatki oraz podkreślanie najważniejszych informacji to podstawa skutecznej nauki. Ręczne sporządzanie zapisów jest czasochłonne i tylko powoduje nawarstwianie się kolejnych kartek. Podkreślanie w tekście jest możliwe jedynie w przypadku kserówek, ponieważ książek z biblioteki nie można niszczyć. Warto wiedzieć, że niektóre czytniki ebooków posiadają funkcję podkreślania, a nawet nanoszenia notatek do konkretnych fragmentów. Jest to świetny sposób na porządek w notatkach i tym samym skuteczniejszą naukę!

Koniec z zobowiązaniami wobec biblioteki

Każdy osoba podczas swojej przygody na studiach prędzej czy później trafi do biblioteki. Trzeba być świadomym, że stanie się to raczej prędzej niż później. Wypożyczanie książek (bardzo często wielu na raz) wiąże się z koniecznością dbania o własność biblioteki i pilnowania terminów zwrotu. To kolejny problem, który można rozwiązać, kupując czytnik ebooków. Posiadanie książek na urządzeniu skutecznie ograniczy wizyty w bibliotece do koniecznego minimum.

Możliwość czytania artykułów w innym języku

Niezależnie od kierunku studiów, większość artykułów naukowych jest dostępnych w językach obcych. Głównie jest to angielski, jednak zdarzają się również pozycje w innych językach. Warto wiedzieć, że wiele bardziej zaawansowanych czytników ebooków posiada możliwość tłumaczenia poszczególnych słów lub nawet całych tekstów. Jest to ogromne ułatwienie dla studenta, który musi zmierzyć się ze specjalistycznym tekstem w innym od ojczystego języku.

Zadbanie o zdrowie oczu

Studiowanie nierozłącznie wiąże się z czytaniem dużej liczby tekstów. Wiele osób do tego celu wykorzystuje laptop lub tablet, które emitują szkodliwe dla naszych oczu światło. Jest to kolejny powód, który skłania do zainwestowania w czytnik ebooków. Tego typu urządzenia nie mają podświetlanego ekranu, co pozwala na długotrwałe czytanie bez zmęczenia oczu. Podczas czytania wieczorną porą ekran jest podświetlany za pomocą specjalnych lampeczek.