Czym jest sapioseksualizm – test

Sapioseksualizm to rodzaj preferencji seksualnych, jakimi kieruje się kobieta przy wyborze mężczyzny. Kobieta sapioseksualna ma zwykle problem ze znalezieniem partnera. Jak rozpoznać sapioseksualizm? Sprawdź!

Czym jest sapioseksualizm?

Słowo sapioseksualizm wywodzi się z łacińskiego „sapio”, czyli myślę, rozumiem, wiem. Określenie sapioseksualny dotyczy zatem osoby, która największy pociąg seksualny czuje do ludzi o wyjątkowo wysokim ilorazie inteligencji. Jeśli zatem nie liczy się dla Ciebie wygląd ani stan portfela partnera, bardzo możliwe, że jesteś sapioseksualna. Oczywiście sapioseksualizm może dotyczyć również mężczyzn.

Trend na sapioseksualizm jest ostatnio mocno kreowany przez media. Za przykład można wziąć niepozorną prawniczkę Ally McBeale, której inteligencja oraz poczucie humoru przyciągały najprzystojniejszych mężczyzn. Dobrym przykładem jest również Dr House, brzydal, dla którego dałaby się pokroić niejedna kobieta.

Jak objawia się sapioseksualizm?

Znalezione obrazy dla zapytania sapioseksualizm

Według naukowców, na osoby sapioseksualne stymulująco działa inteligentna dyskusja. Odczuwają one wtedy podniecenie oraz pobudzenie, podobne jak w przypadku widoku nagiego ciała. Specjaliści zapewniają, że związki osób sapioseksualnych są dużo trwalsze niż innych, ponieważ więzi pomiędzy partnerami budowane są na zupełnie innym poziomie. Związek sapioseksualny oparty jest na jest na wzajemnym zrozumieniu, na nieustannym poznawaniu drugiej osoby oraz na przeświadczeniu, że kwestią najistotniejszą jest bliskość dusz.

Dla osoby sapioseksualnej randka z osobą, która nie ma nic do powiedzenia, nie jest żadną atrakcją. Intelekt to najbardziej podniecający atrybut u potencjalnego partnera. Najseksowniejszy jest „piękny umysł”. Dlatego sapioseksualiści interesują się osobami, które ich intrygują i inspirują. Na pierwszą randkę zamiast do kina, pójdą na spacer, kolację lub drinka, aby móc jak najdłużej rozmawiać. Fizyczne pożądanie pojawia się dopiero po nawiązaniu intelektualnej relacji. Osoby sapioseksualne cechuje duża inteligencja emocjonalna. Dzięki temu bezbłędnie odczytują stany psychiczne i uczucia ukochanej osoby, a znając ją wiedzą, jak reagować, przez co wzmacniają łączącą ich więź.

Sapioseksualizm — test

Aby sprawdzić, czy jesteś sapioseksualna, rozwiąż poniższy test, odpowiadając na poniższe stwierdzenia TAK lub NIE.

  1. Atrakcyjny wygląd partnera jest bez znaczenia, jeśli nie masz z nim wspólnych tematów do rozmowy.
  2. Kino albo teatr to zły pomysł na pierwszą randkę.
  3. Przeciwieństwa wcale się nie przyciągają.
  4. Czasem, zamiast kochać się ze swoją drugą połówką, możesz z nią do późnej nocy rozmawiać.
  5. Czasem zdarza Ci się rozmawiać podczas seksu.
  6. Rozstałaś się kiedyś z kimś, kto twoim zdaniem, nie dorównywał ci pod względem intelektu.
  7. Każdą poważną decyzję, którą musisz podjąć, najpierw analizujesz ze swoim partnerem.
  8. Najlepszym prezentem, niezależnie od okazji, jest książka.
  9. Wspólnie ze swoim partnerem czytacie jedną książkę, a potem dyskutujecie na ten temat.
  10. Podobają ci się osoby w okularach?

Jeśli na więcej niż 3 zdania odpowiedziałaś twierdząco, może to znaczyć, że jesteś sapioseksualna.