Jak dobrze wyregulować brwi – instrukcja krok po kroku

Brwi są ważnym elementem każdego makijażu. Dobrze wyregulowane i zadbane, podkreślają urodę. Jak dobrze wyregulować brwi, aby nadać im odpowiedni kształt? Sprawdź!

Jak dobrze wyregulować brwi – czy można zrobić to samemu?

Znalezione obrazy dla zapytania jak dobrze wyregulować brwi

Najczęściej popełnianym błędem podczas regulacji brwi jest zbyt mocne wydepilowanie włosków, co sprawia, że twarz wydaje się wiecznie zdziwiona. Dlatego jeśli czujesz, że nie masz jeszcze wprawy w tej kwestii, oddaj się w ręce dobrej kosmetyczki. Ona z pewnością nada Twoim brwiom odpowiedniego kształtu. Będzie Ci potem łatwiej o nie zadbać, wyrywając jedynie pojedyncze włoski raz w tygodniu.

Jak dobrze wyregulować brwi – krok po kroku

Poniżej znajdziesz 3 ważne zasady, które podpowiedzą ci, jak dobrze wyregulować brwi. Oto one:

  1. Najpierw oczyść dokładnie twarz. Zabieg najlepiej wykonywać w dzień, w świetle dziennym lepiej widać wszystkie włosy. Jeśli jesteś mało odporna na ból, regulację brwi wykonaj po kąpieli. Skóra jest wtedy rozpulchniona i włoski łatwiej wychodzą.
  2. Za pomocą specjalnego grzebyka lub szczoteczki do brwi, wyczesz je ku górze, w kierunku skroni.
  3. Do regulacji brwi najlepsza będzie pęseta ostra, cienko zakończona. Włoski staraj się wyrywać z cebulkami. Chwytaj je jak najbliżej linii skóry, i wyrywaj zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Aby złagodzić ból, możesz do skóry przyłożyć na chwilę kostki lodu owinięte w kawałek materiału.

Porada: depiluj tylko dolną linię rzęs, z góry wyrywaj tylko pojedyncze włoski. Podczas regulacji kontroluj wygląd brwi, po to, aby przerwać depilację w odpowiednim momencie. Warto wyrywać włoski naprzemiennie, raz z jednej brwi, raz z drugiej. Po zakończonej regulacji obejrzyj efekt swojej pracy najpierw w małym, a potem w dużym lusterku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz