Czy śpisz z zamkniętymi drzwiami do sypialni ? Nie powinieneś

Czy lepiej jest spać z zamkniętymi czy otwartymi drzwiami? Podczas gdy wielu z nas zawsze woli to pierwsze (dla własnego bezpieczeństwa i komfortu), eksperci od snu ujawniają, że możesz spać lepiej przy otwartych drzwiach do sypialni.

Podczas gdy wybór najlepszego wentylatora jest zawsze niezawodnym sposobem na ograniczenie ciepła, a także wypróbowaną i prawdziwą metodą otwierania okna, pozostawienie otwartych drzwi podczas snu może dodatkowo poprawić cyrkulację powietrza (oprócz inwestowania w najlepszy oczyszczacz powietrza) w pokoju, dzięki czemu możesz mieć spokojny sen przed dusznym latem.

Czy lepiej spać z zamkniętymi czy otwartymi drzwiami ?

Każdy ma swoje zdanie na temat tego, czy powinieneś spać przy otwartych drzwiach, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co jest najczęstsze? Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z korzyści płynących z pozostawienia otwartych drzwi do sypialni podczas snu, https://medicot.pl/ na tej stronie znajdziesz więcej porad odnośnie snu.

Po pierwsze, badanie wykazało, że ci, którzy spali przy otwartych drzwiach do sypialni, zgłaszali lepszy i dłuższy sen niż ci, którzy spali przy zamkniętych drzwiach. Powodem tego jest to, że pozostawienie otwartych drzwi pomogło regulować temperaturę w pomieszczeniu, obniżając ją.

Biorąc pod uwagę, że między 18 a 20 stopni Celsjusza to idealna temperatura w sypialni, naturalnie ułatwia to zasypianie. Jest to również idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na nocne poty, przechodzących menopauzę lub ogólnie przegrzewających się z powodu upałów.

Utrzymywanie otwartych drzwi do sypialni może sprzyjać lepszemu przepływowi powietrza w Twojej przestrzeni życiowej; może to być szczególnie korzystne, jeśli w Twoim pokoju jest duszno lub brakuje odpowiedniej wentylacji.

Spanie przy otwartych drzwiach może również stworzyć poczucie otwartości i połączenia z resztą twojej przestrzeni życiowej. Może to złagodzić poczucie izolacji lub zamknięcia i promować bardziej pozytywną i harmonijną atmosferę w Twoim domu. Otwiera również sypialnię na naturalne światło z innych części domu, co może pomóc rano!

Oczywiście, jeśli myśl o spaniu przy otwartych drzwiach do sypialni nie odpowiada Ci lub jesteś w sytuacji życiowej, która nie pozwala na taką opcję, pod koniec dnia masz wolną rękę z własnymi nawykami spania – trzymaj się tego, co działa dla Ciebie.

Ponadto pamiętaj, że kluczową zaletą spania przy zamkniętych drzwiach jest ochrona przed pożarami domów, więc pamiętaj o tym, jeśli chcesz skorzystać z tej wskazówki i zawsze stawiaj swoje bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Artykuł powstał wraz z partnerem serwisu medicot serwisu ogłoszeniowego mamtoo.pl