Czy można złożyć zamówienie na catering dietetyczny na obiad?

Przed wybraniem diety pudełkowej, warto skonsultować się z dietetykiem, który pozwoli ocenić preferencje smakowe i określi ewentualne choroby lub alergie. Następnie skutecznie dobierze dietę do indywidualnych potrzeb klienta. Zwykle zamawia się 3 do 5 posiłków na każdy dzień. Ale czy można zamówić catering dietetyczny tylko na obiad?

Czy warto inwestować w catering dietetyczny?

Catering dietetyczny zapewnia zdrowe, odpowiednio zbilansowane posiłki. Warto zainwestować w tę usługę, jeśli zależy Ci na zdrowym trybie życia. Po pierwsze, nie będzie trzeba martwić się przygotowywaniem posiłków i traceniem czasu na zakupy składników.

Po drugie, firmy cateringowe są zazwyczaj ekspertami w dziedzinie żywienia, więc doradzą ci, co jeść, a czego lepiej unikać. Po trzecie, firmy cateringowe oferują wiele możliwości wyboru wielkości porcji i pory posiłków, co może być trudne do osiągnięcia w przypadku samodzielnego przygotowywania posiłków. Wreszcie, firmy oferujące catering dietetyczny będą miały wyszukane menu, które może być poza zasięgiem twojej wiedzy kulinarnej i zachwyci Twoje kubeczki smakowe.

Jakie są rodzaje cateringu dietetycznego?

Na rynku znajdziemy sporo wyspecjalizowanych firm, które świadczą takie usługi. Istnieje kilka rodzajów diet oferowanych przez te firmy, wszystkie o różnej liczbie kalorii. Najbardziej lubiane są diety zbilansowane, paleo, wegetariańskie, bezlaktozowe, bezglutenowe, wegańskie, ketogeniczne, o niskim indeksie glikemicznym oraz dla sportowców. Doskonałym pomysłem jest również stosowanie diety typu mass box w celu zbudowania mięśni. Oczywiście musi być ona połączona z treningiem.

Catering dietetyczny – czy można zamawiać same obiady?

Ogólnie rzecz biorąc, możesz zamówić dowolny posiłek z menu danej firmy i zlecić jego dostawę w ramach cateringu dietetycznego. Jeśli jednak masz jakąś szczególną alergię lub uczulenie, najlepiej poinformować o tym firmę już na etapie składania zamówienia.

Niektóre firmy oferują również menu niestandardowe, które pozwala na wybranie dokładnie tych dań, które preferujesz. Większość takich przedsiębiorstw oferujących catering dietetyczny powinna być w stanie udzielić informacji na temat tego, które produkty są odpowiednie dla danej diety. Warto zwracać uwagę na renomowanych usługodawców, jak np. firmę Primate.diet, która oferuje catering dietetyczny m.in. w Gliwicach. Wtedy będziemy mieć pewność, że posiłki są świeże i smaczne.

Co wpływa na cenę diety cateringowej?

Cena diety pudełkowej zależy od kilku czynników, takich jak wielkość zamówienia i rodzaj diety, na której jesteś. Gdy już zdecydujesz się na firmę oferującą catering dietetyczny, ważne jest, aby wybrać odpowiednie menu. Po dokonaniu tego wyboru można zadzwonić do firmy i poprosić o przygotowanie zamówienia.

Teraz trzeba już tylko zaczekać, aż jedzenie dotrze prosto pod nasze drzwi. Wybierając firmę oferującą catering dietetyczny, należy dokładnie określić swoje preferencje smakowe czy rodzaj diety. Warto też upewnić się, że jedzenie jest zdrowe, a tygodniowe menu oferuje odpowiednią różnorodność.