Odcisk na stopie z korzeniem jak usunąć? Czy wiesz?

Odciski na stopach są dolegliwością powszechnie występującą. Ich powstanie się wiąże z wysiłkiem fizycznym nadmiernym lub też wykonywaniem czynności powtarzalnych. Niektórzy z odciskami muszą się wzmagać regularnie. W związku z tym interesuje nas zagadnienie – odcisk na stopie z korzeniem jak usunąć? Za momencik wszystkiego się dowiemy.

Czym w ogóle jest odcisk?

Odciski są zgrubiałą warstwą naskórka, która powstała po silnym oraz długotrwałym nacisku fizycznym czy też mechanicznym na konkretne miejsce. Skóra przez długi czas podrażniona reaguje poprzez tworzenie twardszej warstwy tkanki, która to rogowacieje i nie dochodzi do złuszczenia jej. Odciski z reguły nie są dla naszego zdrowia niebezpieczne. Jednak wywołują doznania dosyć nieprzyjemne w postaci bólu. Są także bardzo nieestetyczne.

Odciski najczęściej się pojawiają na stopie. Zdecydowanie rzadziej na dłoniach czy też na innych częściach naszego ciała. Predyspozycje do powstawania odcisków mają osoby, które są chore na cukrzycę, nadciśnienie, osoby zmagające się z tarczycą czy też przede wszystkim osoby, które dużo chodzą, pracują fizycznie czy też dźwigają ciężary.

Powstawanie odcisków wiąże się bardzo często ze stylem życia czy też powtarzaną regularnie czynnością.

Wyróżnia się trzy typy główne odcisków. Jest to odcisk z korzeniem, nagniotki czy też modzele. Modzele to odciski, które najczęściej występują na stopach. Są szare oraz płaskie. Nagniotki to łagodniejsza odmiana odcisku. Są znacznie mniejsze i mają kształt okręgu. Jeśli podstawa odcisku jest twarda, to do czynienia mamy z odciskiem z korzeniem. Wewnątrz odcisku może się znajdować rogowy czop.

Usunięcie odcisków

Przejdźmy do najważniejszego, a więc do zagadnienia odcisk na stopie z korzeniem jak usunąć? Tak naprawdę istnieje kilka sposobów sprawdzonych, które pozwalają nam się pozbyć odcisków. Można samodzielnie usunąć niewielki odcisk. Jednak gdy odcisk nas boli, to po usunięciu sposobem domowym najczęściej powraca w to samo miejsce. Musimy w takiej sytuacji skusić się na usunięcie chirurgiczne odcisku.

Możemy zastosować także środki do walki z odciskami, które są dostępne w aptekach. Do stosowanych najczęściej należą kremy oraz maści, które są przeznaczone do aplikacji na skórę czy też płyny do obmywania powierzchni samego odcisku. W składzie środków znajduje się najczęściej kwas salicylowy. Jak widać na załączonym mamy spore możliwości. Nie zostawiajmy odcisków samym sobie. Niestety odcisk sam od siebie nie zniknie. Niestety nie ma tak kolorowo.