Pokój nastolatka – 5 wskazówek, jak wybrać stylowe i funkcjonalne zasłony

Urządzając pokój nastolatka, bardzo często pojawia się pytanie dotyczące tego, jakie zasłony wybrać, by były jednocześnie młodzieżowe i stylowe, a także funkcjonalne. Jest to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeżeli chodzi o dobór dodatków w pokoju dziecka w wieku nastoletnim. By pomóc w wyborze i ułatwić podjęcie tej decyzji, z pomocą przychodzi poniższy artykuł, w którym zostaną zawarte wszelkie wskazówki i porady dotyczące zasłon.

Kolor i tekstura grają ważną rolę

Po pierwsze, dla nastolatków bardzo ważny jest kolor, który nierzadko odzwierciedla ich przekonania, pasję oraz pozwala się uzewnętrznić. Jeżeli więc wiemy, iż nasze dziecko preferuje jasne i ciepłe kolory, jest to zdecydowanie strzał w dziesiątkę, natomiast jeżeli uwielbia otaczać się czarnymi rzeczami, można postawić na szarości i odcienie ciemnego niebieskiego, na przykład na granatowy. Warto pamiętać, że decydując się na ciemne barwy, łatwiej uniknąć widocznych plam i zabrudzeń, natomiast jasne kolory zasłon optycznie powiększają przestrzeń i sprawiają, że jest bardziej jasna i przejrzysta.

Po drugie bardzo istotna jest tekstura samej zasłony, gdyż przy odpowiednim doborze, może bardzo gustownie współgrać z resztą pomieszczenia. W obecnym sezonie bardzo modny jest materiał o aksamitnej strukturze, który bardzo łatwo można dostać na: https://www.eurofirany.com.pl/sklep-online/zaslony-1042. W tym sklepie internetowym można znaleźć mnóstwo odcieni zasłon, a także wzorów (jeżeli decydujemy się na wzorzyste). Biorąc pod uwagę wzory, warto rozważyć te, które będą pasowały do koloru pomieszczenia. Na przykład do odcieni zielonego, świetnie sprawdzą się wszelkie zasłony z motywem zwierzęcymi i dzikiej dżungli. Warto zwrócić również uwagę na przeznaczenie zasłony, ponieważ jeżeli ma chronić przed promieniami słonecznymi, bardzo dobrze sprawdzą się te zaciemniające.

Zasłony o idealnym zaciemnieniu także na wymiar, specjalnie dla ciebie

Po trzecie, jak powyżej wspomniano, bardzo istotne jest samo przeznaczenie zasłony. Jeżeli chcemy, by pokój nastolatka był jasny z dużą ilością światła, warto postawić na zasłony półprzezroczyste, które pozwalają na swobodne przedostanie się promieni słonecznych, do pomieszczenia. Dla osób, które cenią sobie prywatność i anonimowość, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie natomiast zasłona całkowicie zaciemniająca. Pozwoli ona także na wyspanie się, zwłaszcza w lecie, gdy słońce wstaje bardzo szybko, a w związku z tym wpuszcza do pokoju mnóstwo wiązek światła.

Co istotne to także fakt, iż wiele osób martwi się, iż ich zasłona nie będzie pasowała wymiarami do okna, pomieszczenia, w którym ma się znajdować. Jest to niepotrzebna obawa! Dlaczego? Ponieważ sklep Eurofirany oferuje dostanie produktów na wymiar. Dzięki temu nie trzeba się martwić o odpowiedni rozmiar, długość zasłony do pomieszczenia, ani o ewentualne przeróbki, które mogłyby być potrzebne, gdyby zasłona okazała się za długa lub zbyt krótka. Jest to naprawdę dogodna i bezpieczna opcja.

Po piąte, ale bardzo istotne, warto zapytać nastolatka o jego preferencje dotyczące wzoru, koloru i funkcji zasłon. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki wspólnej dyskusji dowiemy się, jakie produkty preferuje, dzięki czemu z pewnością posłużą mu one przez dłuższy czas, a także będzie trafionym dodatkiem w pokoju.