Nastolatek na topie, czyli moda dla młodzieży

Trendy w modzie się zmieniają – nie tylko w modzie damskiej i męskiej! Jako rodzice często za tymi trendami nie nadążamy, tak zresztą samo jak nie nadążamy za naszymi dziećmi. Jeśli jednak chcemy kupić trafny prezent, czy uzupełnić garderobę dziecka – dobrze jest wiedzieć, co w modzie młodzieżowej piszczy. Jak być na bieżąco z modą dla dzieci? O czym pamiętać kompletując garderobę nastolatka?

Nie musisz być na bieżąco

Tak naprawdę, jeśli nie chcesz i dajesz swoim dzieciom własną rękę, jeśli chodzi o wybór ubrań – nie ma żadnego powodu, żeby śledzić trendy wśród nastolatków. Jeśli jednak temat Cię interesuje, regularnie robisz zakupy odzieżowe dla całej rodziny oraz prezenty z modowej tematyki – dobrze jest wiedzieć, w co ubierają się w tej chwili dzieci, które są w wieku Twojego dziecka.

Sklepy młodzieżowe z ubraniami

Najprostszym chyba sposobem, aby śledzić modę młodzieżową, jest subskrypcja newslettera sklepów, które specjalizują się w ubraniach dla dzieci i młodzieży. W takiej sytuacji dostaniesz regularnie powiadomienia o nowych kolekcjach na skrzynkę mailową – wystarczy nawet pobieżne przejrzenie dostępnych ubrań, żeby „połapać się” w obecnej modzie. Dodatkowym plusem jest otrzymywanie powiadomień o zniżkach i wyprzedażach.

Gazety młodzieżowe

Podobnie jak prasa dla dorosłych, gazety i czasopisma przeznaczone dla młodzieży zazwyczaj pełne są artykułów sponsorowanych i reklam – również ubrań i dodatków. Jeśli Twoje dziecko regularnie ma w rękach jakąś gazetę, dobrze jest do niej zajrzeć – zazwyczaj publikowane są w nich ubrania i przedmioty, które nasze dzieci chciałyby mieć.

Zakupy z własnym dzieckiem

Trendy trendami, ale często nasze dziecko ma swój gust i styl, który dobrze jest znać. Może nie znosi różowego? Może lubi ubrania sportowe i tzw. street wear? Może są sklepy młodzieżowe z ubraniami, w których zakupy robią wszyscy jego koledzy i koleżanki i to właśnie tam należy kierować swoje kroki, żeby znaleźć ubrania, które będą zadowalające? O modzie ze swoim dzieckiem można też po prostu porozmawiać. I dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy 😉

Zanim kupicie

Sklepy młodzieżowe z ubraniami kuszą wyprzedażami i promocjami? Zanim wybierzesz się tam z dzieckiem – koniecznie przejrzyjcie wspólnie zawartość szafy. Może się okazać, że to „nie mam co na siebie włożyć” nie jest do końca trafne lub uchroni Was przed zakupem kolejnej rzeczy, która choć jest super i hiper, znów zalegnie na dnie szafy. Uczmy dzieci odpowiedzialności, kompletowania garderoby i idei less waste – również w praktyce.

Moda młodzieżowa to często czarna magia dla rodziców. W artykule podaliśmy kilka sposobów na to, żeby być bardziej na bieżąco z młodzieżowymi trendami. Zorientowanie w modzie swojego dziecka to wiele plusów, więc o ile mamy chwilę czasu (naprawdę chwilę!) dobrze jest być na bieżąco z trendami. Często zmieniają się one rzadziej, niż gust naszego dziecka 😉