Primer kwasowy czy bezkwasowy? Który primer wybrać do hybrydy?

Primer służy do zwiększenia przyczepności lakieru, hybrydy lub żelu. Jego działanie polega na usunięciu tłustej warstwy oraz zanieczyszczeń z paznokcia, w celu wyrównania naturalnego pH. Do wyboru masz primer bezkwasowy oraz kwasowy. Czym różnią się oba produkty? Sprawdź, który primer — kwasowy czy bezkwasowy sprawdzi się w twoim przypadku najlepiej, i jak ich używać.

Primer kwasowy czy bezkwasowy?

Primer bezkwasowy jest zdecydowanie popularniejszy i bardziej uniwersalny niż kwasowy. Ma delikatny zapach i można go stosować do każdej metody stylizacji paznokci. Warunek jest jeden — płytka nie może być problematyczna. W składzie primera bezkwasowego najważniejszą rolę odgrywa octan etylenu.

Primer kwasowy zalecany jest do płytek paznokci problematycznych, tzn. takich, z których lakier szybko odpryskuje lub się zapowietrza. Zadaniem primera kwasowego jest wzmożone utrwalenie lakieru, akrylu lub żelu na płytce paznokcia. Primer kwasowy zawiera w sobie kwas metakrylowy, który sprawia, że powłoka na paznokciach staje się mocniejsza. Wadą primera kwasowego jest intensywny i dosyć nieprzyjemny zapach, dlatego nie poleca się go osobom wrażliwym.

Jak stosować primer?

Primer powinien być używany punktowo na wcześniej oczyszczone, zmatowione i odtłuszczone paznokcie za pomocą cleanera. Nie utwardza się go w lampie. Dopiero gdy primer wyparuje z płytek, można nakładać na nie kolejne produkty.

Kilka przydatnych wskazówek:

  • primer wybieraj według typu płytki paznokcia, a nie typu manicure. Istnieje przekonanie, że w metodzie akrylowej powinno się używać primera z alkoholem, jednak przy normalnej płytce paznokcia, akryl powinien się trzymać tak samo dobrze po użyciu primera bezalkoholowego;
  • przy uzupełnianiu akrylu czy żelu, primer można nałożyć tylko na naturalną płytkę paznokcia;
  • należy pamiętać, żeby po użyciu primera dokładnie zakręcać butelkę, ponieważ może on wyparować i stracić swoje właściwości.