Dekoracje na urodziny w domu – jak przystroić wnętrze?

Urodziny są raz w roku i trudno znaleźć osobę, która nie lubi ich świętować. Przyjęcia z okazji zmiany wieku są zwykle organizowane w domu, często w formie niespodzianki. Wtedy mieszkanie zdobione jest w tajemnicy przed solenizantem. Niektórym organizatorom takich przyjęć czasami jednak brakuje pomysłów na urodzinowe przystrojenie wnętrz. Dlatego warto zapoznać się z kilkoma pomysłami na efektowne ozdobienie salonu.

Dekoracje na urodziny w tradycyjnym wydaniu

Pewne elementy dekoracyjne w przypadku urodzin są uznawane za kluczowym dodatkiem do wnętrza. Zaliczają się do nich na przykład balony — najlepiej wypełnione helem, które unoszą się aż po sufit. Grupy balonów można też zawiesić na firankach lub karniszach, a na podłodze rozrzucić kilka sztuk luzem. Poza balonami, klasyczną ozdobą urodzinową są transparenty z napisem „Sto Lat” lub w wersji angielskiej: „Happy Birthday”. Całość można uzupełnić wielkimi balonami w kształcie liczb odpowiadających wiekowi solenizanta.

W pokoju można też zawiesić różnego rodzaju grilandy — mogą to być na przykład trójkątne flagi czy wiszące spirale z tasiemek. Dobrze będą też wyglądały lampiony papierowe różnej wielkości. Można też pokusić się o zawieszenie piniaty, która będzie główną atrakcją dla solenizanta. Wbrew pozorom to świetna zabawa również dla dorosłych.

Eleganckie dekoracje urodzinowe

Pomieszczenie, w którym mają być dekoracje na urodziny, można też urządzić w sposób elegancki i szykowny. Wówczas warto zdecydować się na jedną linię kolorystyczną i według tej zasady przygotować wszystkie ozdoby. Bardzo uniwersalnym rozwiązaniem jest między innymi, połączenie bieli i złota. W takich odcieniach powinny być zarówno balony, jak i grilandy. Można też przygotować złotą ozdobę na krzesło dla solenizanta przy stole. Sam stół można pokryć białym obrusem i złotą zastawą, serwetkami i wazonami z kwiatami.

W przypadku kwiatów — świetnie będą się prezentowały między innymi białe róże. Przestrzeń tak nasyconą złotem można też przełamać kilkoma kolorowymi akcentami, jak balony w intensywnej czerwieni lub czerni. Innym bardzo lubianym przez panie zestawem kolorystycznym jest połączenie bieli i pudrowego różu. W takiej wersji urodzinowy pokój prezentuje się szczególnie uroczo. Ciekawe pomysły na piękne dekoracje urodzinowe można znaleźć też na stronie https://inspiracjeferrero.pl/nasze_artykuly/urodziny-w-najpiekniejszym-stylu/.

Dekoracje urodzinowe z wybranym motywem

Solenizanta z pewnością ucieszą też dekoracje na urodziny nawiązujące do jego upodobań. Na przykład muzyk może dostać balony w kształcie ulubionego instrumentu, a fanów poezji powinny uradować rozwieszone karteczki z życzeniami pisanymi przez znanych pisarzy. Zawodowi pływacy na pewną będą rozbawieni nadmuchanymi kołami rozrzuconymi po pokoju, a pasjonaci filmów grozy ucieszą się na widok ozdób w stylu halloween.

Dobrym pomysłem na dekoracje urodzinowe jest też wybranie motywów z ulubionym bohaterem filmowym solenizanta. Na przykład fan serii o kultowym Spider-Manie ucieszy się z akcentów o takiej tematyce. Poza typowymi dodatkami, jak kubki czy talerze z logo, można w pokoju zawiesić wielką sieć pajęczą, a dla solenizanta przygotować kostium. Taka niespodzianka na pewno na długo zapadnie w pamięć wszystkim uczestnikom imprezy.