Kim jest fizjoterapeuta uroginekologiczny?

To przede wszystkim specjalista, który ukończył, wieloletnie wyższe kształcenie na kierunku rehabilitacji, a po jego ukończeniu postanowił dalej kształcić się na licznych kursach i szkoleniach. Fizjoterapeuta uroginekologiczny zajmuje się dość wąską dziedziną, ale niezwykle specjalistyczną i interdyscyplinarną.

Co robi fizjoterapeuta uroginekologiczny?

Ten rodzaj fizjoterapeuty zajmuje się zarówno kobietami jak i mężczyznami, którzy cierpią z powodu zaburzeń okolicy lędźwiowo-krzyżowo-miedniczej. Do najczęściej leczonych zachowawczo dolegliwości należy zaliczyć nietrzymanie moczu, parcia naglące, pochwica, zaburzenia miesiączkowania.

Po operacjach i zabiegach ginekologicznych jak na przykład założenie taśmy pod cewkowej zapewnia profesjonalne wsparcie w doborze odpowiedniego sprzętu oraz planowaniu okresu rekonwalescencji tak, aby jak najdłużej utrzymać efekty operacyjne. Brak wsparcia jakie daje fizjoterapeuta uroginekologiczny po zabiegach operacyjnych często sprawia, że po 2 do 5 latach problem pacjenta powraca. Regularny trening mięśni dna miednicy z fizjoterapeutą daje pozytywny efekt na dłużej.

Co oznacza fizjoterapia uroginekologiczna w życiu każdej kobiety?

Jest to coraz bardziej rozpowszechniona dziedzina fizjoterapii, która służy każdej kobiecie bez względu na etap, w jakim aktualnie się znajduje. Najczęściej po raz pierwszy do czynienia z fizjoterapeutą uroginekologicznym mają kobiety w okresie ciąży i po porodzie. W tedy po raz pierwszy kobieta przekonuje się jak ważne jest wsparcie doświadczonego profesjonalisty.

Pamiętajmy, że nie zawsze okres ciąży i porodu przebiega prawidłowo, a nawet sama opieka nad maluchem jest dla kobiety nie lada wysiłkiem. Drugą grupą najczęściej korzystającą z pomocy, jest grono kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Jest to moment, kiedy gwałtownie spada poziom estrogenów, a mięśnie dna miednicy stanowiące tkankę podporową dla wszystkich narządów miednicy, słabną. Pamiętajmy, że te mięśnie i ich siła w dużej mierze zależ od ilość hormonu w naszym organizmie.

Jeśli odpowiednio wcześnie zadbamy o ich efektywny trening będziemy w stanie zapobiec negatywnemu wpływowi na nieobniżającego się poziomu estrogenów. Nie lada wyzwaniem jest również unikanie wysiłków i ciężkiej pracy fizycznej, która może powodować i przyczyniać bezpośrednio do występowania dolegliwości.

Dla kogo rehabilitacja domowa w Warszawie?

Jeśli bliska Ci osoba starsza potrzebuje wsparcia lub może choroba dotknęła osobę młodą pamiętaj, że wizyty fizjoterapeuty domowego mogą wszystko zmienić. Jeżeli poszukujesz rehabilitacji z dojazdem do domu pacjenta to sprawdź ofertę: aktywnaklinika.pl. Fizjoterapia jest nieodzowną częścią powrotu do zdrowia i cieszenia się bliskością rodziny, zarówno w przypadku pacjentów ortopedycznych, kardiologicznych jak i neurologicznych. Prawidłowe funkcjonowanie organizmu, czyli ruch to podstawa, żadna farmakologia tego nie zastąpi, wie o tym każdy doświadczony fizjoterapeuta w Warszawie.