Wiosenny wypad na weekend? Wybierz Małopolskę!

Wiosna to dobry czas na weekendowe wypady. Dni robią się coraz dłuższe i cieplejsze, a budząca się do życia przyroda zachęca do spacerów i zwiedzania. Jest to świetna pora roku, by zobaczyć nowe miejsca w Polsce. Można skorzystać z tego, że kierunki typowo wakacyjne są zdecydowanie mniej oblegane, hotele tańsze i spokojniejsze, a popularne zabytki łatwiej dostępne. Zobacz, co warto zobaczyć w Małopolsce.

Na wiosnę polecamy wybrać taki kierunek, gdzie będzie można skorzystać z tego, co oferuje dzika przyroda, a równocześnie miejsce to będzie w pobliżu ciekawych atrakcji lub większego miasta. Tego rodzaju lokalizacje bez problemu znajdziesz w Małopolsce. Bliskość gór zapewnia świeże powietrze i niezapomniane widoki, a w razie kiepskiej pogody można wybrać się np. do Krakowa pełnego zabytków i muzeów. Przy okazji, wybierając dobry hotel ze spa, wyjazd na przedłużony weekend to świetna okazja do relaksu i odpoczynku po ciemnych, zimowych tygodniach.

Wybór hotelu to podstawa!

Część osób uważa, że wyśpi się wszędzie i nie chce inwestować w noclegi w kilkugwiazdkowym hotelu pod Krakowem. Warto jednak dać się skusić! Pyszne śniadanie w hotelowej restauracji i możliwość skorzystania z basenu po dniu pełnym atrakcji to taka „wisienka na torcie”, gdy chce się rzeczywiście odpocząć. Hotel 4 gwiazdkowy małopolska nie musi oznaczać konieczności nocowania w hałaśliwym centrum miasta. Istnieją bardzo klimatyczne miejsca z dala od zgiełku, które oferują ciekawe pakiety z wyżywieniem, dostępem do basenowej strefy wellness, kompleksu saun i spa. Jeśli chcesz znaleźć hotel w okolicach Krakowa dobrym wyborem może być Młyn Jacka Hotel&Spa, z którego w takim samym czasie można dojechać zarówno do stolicy Województwa Małopolskiego, jak i Bielska-Białej, Rabki Zdrój czy Katowic.

Znajdź ciekawe atrakcje i działaj elastycznie

Jeśli należysz do osób, które lubią podczas wyjazdu zobaczyć jak najwięcej, koniecznie zapisz sobie wcześniej ciekawe atrakcje w okolicy. Nie przywiązuj się jednak do jednego planu, tylko każdego dnia dostosuj go do aktualnej pogody i własnych potrzeb. Czasami ma się ochotę na całodniowy wypad, a niekiedy potrzebuje się pospać dłużej i spędzić wieczór na leniwym wylegiwaniu. Każda z tych opcji jest w porządku. Nie napinaj się na realizację wszystkich zamierzeń zwłaszcza, jeśli jedziesz gdzieś tylko na kilka dni. Lepiej porządnie wypocząć niż denerwować się tym, że nie zdążyło się czegoś zwiedzić.

Znajdź czas na kontakt z przyrodą

Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, warto spędzić trochę czasu na kontemplacji budzącej się przyrody. Wiosna jest pełna magii, liście drzew mają wtedy najpiękniejszy, soczystozielony kolor, wszędzie dookoła kwitną pachnące kwiaty. Odłóż telefon i chłoń naturę wszystkimi zmysłami. Możesz wykorzystać do tego techniki mindfulness, które bardzo odprężają umysł wypełniony na co dzień milionem zadań do wykonania. Możesz też pokusić się o krótką wędrówkę szlakami turystycznymi, których w Małopolsce nie brakuje. Beskidy mają w sobie mnóstwo uroku, który warto poznać.