Zabieg HIFU – Co to jest? Dla kogo będzie odpowiedni?

Lifting nie musi być zabiegiem z zastosowaniem skalpela, bo można zdecydować się na ten nieinwazyjny. Takie możliwości daje medycyna estetyczna. Warto dowiedzieć się więcej na temat zabiegu HIFU i tego dla kogo będzie on odpowiednim wyborem.

Zabieg HIFU – co warto wiedzieć na jego temat?

Co kryje się pod skrótem HIFU? To high intensity focused ultrasound, czyli skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym zasięgu. Zabieg wykonuje się przy użyciu urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe o określonej długości i przesyłającego je za pomocą odpowiedniej głowicy przykładanej do skóry pacjenta, a dokładnie ustalonego obszaru zabiegowego. HIFU służy ujędrnieniu skóry i gwarantuje efekt liftingujący. Skóra po zabiegu staje się zagęszczona i wygładzona. Efekty utrzymują się rok, a potem stopniowo skóra traci jędrność. Warto zatem powtarzać go każdego roku. Ten zabieg można stosować nie tylko na twarz czy szyję, ale i inne obszary ciała, w tym brzuch i kolana. Fale ultradźwiękowe mogą oddziaływać nie tylko na naskórek, czy skórę właściwą, ale i warstwę mięśniowo-powięziową. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu HIFU jest ciąża, aktywna choroba nowotworowa, stany zapalne, zmiany skórne w miejscu wykonywania zabiegu, opryszczka, a także implanty w miejscu zabiegu. W skrócie zabieg polega na podgrzaniu tkanek skóry do temperatury 60-70 stopni Celsjusza, co wpływa na koagulację, a w konsekwencji produkcję nowego kolagenu. Zabieg nie jest bolesny, może jedynie powodować delikatny dyskomfort, ale do normalnej aktywności można powrócić od razu po jego wykonaniu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wyglądają efekty takiego zabiegu, to zdjęcia przed i po znajdziesz na stronie: https://www.dermatolog-kecki.pl/zabiegi/hifu-bezinwazyjny-lifting-twarzy-i-ciala/.

Dla kogo odpowiedni będzie zabieg HIFU?

Zabieg HIFU polecany jest dla osób powyżej 35 roku życia, a także w przypadku utraty jędrności skóry w wyniku odchudzania. W przypadku wiotkości twarzy, szyi, skóry na dekolcie, brzucha czy piersi można wykonać zabieg, o ile nie ma ku temu przeciwwskazań. Można dzięki niemu poprawić zaburzony owal twarzy, ale i zredukować tkankę tłuszczową w określonych obszarach. Ujędrnienie skóry dotkniętej rozstępami to także wskazanie do wykonania zabiegu. Jeżeli chcesz uelastycznić skórę, zapisz się już dziś na konsultację. Kontakt znajdziesz na stronie: https://www.dermatolog-kecki.pl. To doskonały wybór dla mieszkańców Brzegu, Opola i okolicznych miejscowości.