Czy dieta cateringowa jest skuteczna przy odchudzaniu?

Problem z nadwagą zaczyna dotykać coraz więcej ludzi. Spowodowane to jest przede wszystkim nieprawidłowym odżywianiem i siedzącym trybem życia. Można zauważyć, że coraz więcej osób zaczyna uprawiać sport, jednak taka sama ilość przesiaduje także w domu w przed telewizorem zajadając się fast foodami.

Niestety trendy pokazują, że wraz z czasem zacznie przybywać ludzi otyłych. Na szczęście dla osób zmagających się z nadwagą z ratunkiem przychodzi catering dietetyczny, który pomaga schudnąć i oszczędzić czas oraz siły, które byłyby wydatkowane na przyrządzenie posiłków.

(Catering dietetyczny Wrocław –https://fit-catering.pl/catering-dietetyczny-wroclaw/)

  1. Na czym polega catering dietetyczny?
  2. Jakie zalety ma catering dietetyczny?
  3. Czy dieta cateringowa pomaga schudnąć?

Na czym polega catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to nowoczesna forma dostarczania posiłków do domu klienta. Jej założeniem jest komponowanie takich dań, aby spełniały one wszystkie wymagania klienta, włącznie z odpowiednią kalorycznością. Niezbędna do tego jest konsultacja z dietetykiem, który także współpracuje z taką firmą. Oczywiście można także skorzystać z usług kogoś innego, wtedy wystarczy poinformować dostawcę o wszystkim, co niezbędne do skomponowania posiłków.

Catering dietetyczny niegdyś polecany był sportowcom i celebrytom, jednak w miarę jego popularności oraz dostępności dzięki niższej cenie usługi zaczęły z niego korzystać także inne osoby, które chciałyby coś zmienić w swoim życiu. Zmiana nawyków żywieniowych nie jest prosta. Biorąc pod uwagę rosnące tempo życia oraz brak czasu na przygotowywanie zbilansowanych posiłków opcja cateringu jest najlepszym rozwiązaniem. Stosuje się go nie tylko w przypadku przybrania na masie mięśniowej czy utrzymaniu wagi, ale także podczas redukcji tkanki tłuszczowej.

Jakie zalety ma catering dietetyczny?

Usługa cateringu to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. Samodzielne przygotowywanie posiłków oraz czasochłonne zakupy z tym związane sprawiają, że niewiele osób ma chęci podjęcia zmian w swoim życiu. Kurierzy dostarczający posiłki zazwyczaj robią to w godzinach 3:00-7:00, jednak na życzenie klienta mogą je dostarczać pod wskazany adres o konkretnej porze dnia.

Ponadto korzystanie z takiej formy diety pozwala na dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych oraz witamin, dzięki specjalnie skomponowanym daniom. Przygotowywane są one w oparciu o zalecenia wykwalifikowanego dietetyka, który czuwa nad przygotowaniem jedzenia dla każdego klienta. Dzięki temu można także efektywnie realizować swoje założenia. Najczęściej jest to oczywiście redukcja wagi, ale możliwości wyboru jest mnóstwo. Dla osób sceptycznie nastawionych do tego typu usług wiele firm przygotowuje dzień próbny, który pozwala sprawdzić, czy posiłki są smaczne i odpowiadają klientowi.

Czy dieta cateringowa pomaga schudnąć?

Wiele osób zastanawia się, czy catering dietetyczny jest faktycznie skuteczny. Odpowiedź może być tylko jedna. Tak, jest. Dlaczego? Otóż posiłki dobierane są odpowiednio do celu, jaki wybiera klient. Jeśli chce zredukować tkankę tłuszczową, otrzymuje dania, które mają mniejszą kaloryczność, przez co organizm podczas wzmożonego wysiłku musi pobierać energię z tłuszczu. W ten sposób, przy zachowaniu średniej kaloryki redukcyjnej na poziomie około 1500 kcal można schudnąć nawet około jednego kilograma tygodniowo.

Trzeba jednak zdać sobie sprawę z jednej bardzo ważnej rzeczy. Sama dieta do redukcji wagi nie wystarczy. Musi być ona wspierana ciężkim treningiem, który będzie podkręcać metabolizm odpowiedzialny za spalanie tkanki tłuszczowej.