Zabawki inspirowane grami – oto najlepsze wybory

Zdecydowana większość dzieci lubi grać w gry. Dają im one możliwość miłego i jednocześnie kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Ze względu na sympatię najmłodszych do gier, zainteresowaniem cieszą się również zabawki inspirowane nimi. Jeżeli jesteś rodzicem, koniecznie dowiedz się, na które z nich warto zwrócić swoją uwagę.

Jakie zabawki wybrać dla miłośników przygód żółtego Pikachu?

Gra polegająca na łapaniu Pokemonów sprawiała i nadal sprawia wielu dzieciom ogrom radości. Podobnie jest rzecz jasna z kultową animacją, na której podstawie wspomniana gra powstała. Jeśli zatem i Twoja pociecha należy do fanów Pikachu i jego przyjaciół, zabawki Pokemon sprawią jej mnóstwo frajdy! Możesz wybierać spośród wielobarwnych klocków, które rozwiną wyobraźnię przestrzenną dziecka, a także spośród gier karcianych. Te drugie zapewnią pociesze nie tylko dobrą rozrywkę, ale także umożliwią ćwiczenie pamięci i koncentracji. Gry karciane wydają się być opcją idealną dla ciekawych świata i wyzwań dzieci. 

Twoje dziecko kocha Minecrafta? Te zabawki sprawią mu sporo radości!

Miłośników gry Minecraft nie brakuje, również wśród najmłodszych. Ta gra umożliwia udział w tworzeniu bardzo rozbudowanego świata wirtualnego. Można nie tylko wydobywać diamenty, ale również uprawiać rośliny czy hodować zwierzęta. Jeśli zatem Twoja pociecha uwielbia wspomnianą grę, zabawki Minecraft także sprawią jej sporo radości. Godne polecenia są przede wszystkim klocki, dzięki którym dziecko będzie mogło odtworzyć ulubione sceny z gry komputerowej. Zabawa nimi to jednak nie tylko sposób na miłe spędzenie wolnego czasu, ale również rozwój wyobraźni czy zdolności manualnych. Ulubione klocki inspirowane niezwykłym światem Minecrafta dziecko może zabrać ze sobą do szkoły czy na plac zabaw. Dzięki wspólnym układaniu ich z rówieśnikami wzmocnieniu ulegną wzajemne więzi. 

Zabawki idealne dla miłośników błękitnego jeża

Wśród dzieci bardzo dużą popularnością cieszy się ostatnimi czasy gra, której głównym bohaterem jest zabawny, błękitny jeż o imieniu Sonic. Jeśli Twoja pociecha jest jego fanem, zabawki Sonic mają szansę sprawić jej sporo radości. Dobrym pomysłem może okazać się chociażby zakup wyzwania z pędzącą kulą. Zabawka ta przeznaczona jest dla dzieci już od szóstego roku życia. Doskonałej rozrywki dostarczy już samo złożenie poszczególnych elementów, ale to nie wszystko. Pociecha będzie miała okazję poćwiczyć swoje zdolności manualne, a także kreatywność. Być może jednak Twojemu dziecku zdecydowanie więcej radości dostarczy komiks inspirowany przygodami niebieskiego jeża. Będzie to doskonała opcja zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. 

Czym kierować się przy wyborze zabawki dla dziecka?

Wybierając dla swojego dziecka zabawkę inspirowaną grą, należy brać pod uwagę przede wszystkim jego osobiste preferencje. Najlepiej będzie postawić na klocki, planszówkę czy komiks, których funkcje nawiązują w jakiś sposób do ulubionej gry dziecka. Wybierając zabawkę trzeba także przyjrzeć się temu komu konkretnie jest ona dedykowana. Musi być ona dostosowana do wieku dziecka. W przeciwnym razie zabawka mogłaby być potencjalnie niebezpieczna. Szczególnie starannie należy dobierać gry i klocki dla małych dzieci, które mogłyby zadławić się zbyt drobnymi elementami konkretnej zabawki.