Twój pierwszy miesiąc jako zdalna konsultantka kosmetyczna Avon – co powinnaś wiedzieć?

Ponad 130 lat temu pierwsza konsultantka Avonu, Persis F.E. Albee przemierzała świat z walizką perfum. Zawód ten przetrwał do dziś, ba – choć ta praca wygląda teraz zupełnie inaczej – wykonuje go kilka milionów kobiet na całym świecie. To zajęcie nie polega jedynie na dobrej orientacji w katalogach Avonu. Sprawdź, z czym to się je!

Czym zajmuje się konsultantka Avonu? Na czym polega jej praca?

Konsultantka kosmetyczna to dziś zajęcie dość popularne, co zapewne wynika z możliwości pracy zdalnej, bez sztywnych reguł i sporej dozy swobody, jaką cieszy się pracownik. W dużym skrócie zawód ten można by umiejscowić pomiędzy doradcą klienta a sprzedawcą. Konsultant kosmetyczny nie tylko sprzedaje produkty, powinien również dobrze „czytać” indywidualne potrzeby swoich potencjalnych klientów i umieć im w tym zakresie doradzić. Warto śledzić trendy w świecie kosmetyków, być na bieżąco z nowinkami w obszarze makijażu, pielęgnacji skóry i włosów, a przede wszystkim „na pamięć” znać najnowszy katalog. Bez tego się nie obejdzie. Jeśli leży to w kręgu Twoich zainteresowań, ta praca będzie dla Ciebie czystą przyjemnością i da Ci ogromne możliwości rozwoju. A jeśli nie jesteś biegła w tym temacie, pamiętaj, że wszystkiego można się nauczyć.   

Początki pracy konsultantki – jak zacząć?

Z formalnego punktu widzenia nie ma nic prostszego. Wystarczy, że wypełnisz formularz na stronie Avon. By podjąć pracę, nie musisz więc nawet wychodzić z domu. Dzięki temu otrzymasz zdalnie dane do logowania się w serwisie i możesz już składać zamówienia. Jeśli formalnościom stało się zadość, daj sobie czas na odnalezienie się w nowej rzeczywistości. Przede wszystkim na początkowym etapie nawiązuj jak najwięcej nowych znajomości. Odśwież również te stare. Dobrym przyczynkiem do rozmowy z dawno niewidzianymi znajomymi będzie choćby poinformowanie ich o Twoim nowym zajęciu i zaproszenie do kontaktu w razie potrzeby. Możesz zajawić, że co jakiś czas sama sprawdzisz, co u nich słychać, czy ich potrzeby się nie zmieniły i czy zwyczajnie czegoś nie potrzebują. Dobrą okazją do tego są np. zbliżające się święta Bożego Narodzenia, ale również takie okazje jak Dzień Matki czy Dzień Ojca. To z pewnością w tym biznesie moment peaku sprzedażowego, w którym możesz w krótkim czasie zdziałać bardzo dużo. Przygotuj się do tego odpowiednio, opracuj plan, a następnie konsekwentnie go realizuj. 

Pamiętaj, że zawód konsultantki oferuje duże możliwości rozwoju

Jeśli Twoim celem jest kariera managerska, potraktuj to zajęcie jako pierwszy, niezbędny krok. Nikt nie zostaje z marszu kierownikiem. A im lepiej będziesz orientować się w pracy operacyjnej, tym łatwiej będzie Ci w przyszłości pokierować ludźmi, którzy ją wykonują. Marzysz o  własnym teamie konsultantek? Z pewnością będzie ku temu okazja. Avon daje duże możliwości rozwoju pod tym kątem. Będziesz miała okazję uczestniczyć w branżowych konferencjach, przejść szkolenia doskonalące Twoje umiejętności sprzedażowe a także otrzymasz dostęp do profesjonalnej platformy szkoleniowej Avon. Awans będzie wiązał się nie tylko z prestiżem, ale również z wymiernymi korzyściami dla Ciebie, takimi jak wyższe wynagrodzenia, ale i z tańszą dostawą czy też udziałem w specjalnych programach, co katalog innych. Zostań konsultantkąi przekonaj się, czy ta droga jest dla Ciebie!