Strój na komunię dla chrzestnego – co wybrać?

Bycie chrzestnym to wielki zaszczyt i odpowiedzialność. Odgrywamy ważną rolę w życiu dziecka, dlatego ubiór na komunię dla chrzestnego powinien być starannie dobrany, aby godnie reprezentować tę funkcję podczas uroczystości. To wyjątkowa celebracja, toteż musimy pamiętać o nienagannej, eleganckiej stylizacji. Jaki strój i dodatki na komunię może założyć chrzestny?

Jak ubrać się jako gość na komunię?

Sezon komunijny nadciąga wielkimi krokami. To niezwykle wyjątkowy dzień dla dziecka i jego rodziców, pełen wzniosłości i splendoru. Aby oddać szacunek organizatorom imprezy komunijnej, ważne jest założenie właściwego stroju.

W co się ubrać na komunię jako gość? Najlepiej postawić na sprawdzoną elegancję, która najlepiej odda uroczysty charakter sakramentu pierwszej komunii świętej. Do kościoła panowie powinni założyć garnitur, panie zaś sukienkę lub nienaganny damski komplet. Na obiedzie komunijnym kreacje mogą być nieco „luźniejsze”, nadal jednak należy zachować pewien standard. Męskie garnitury komunijne powinny być raczej proste i szykowne. Zamiast klasycznej czerni, która nie pasuje do charakteru ceremonii lepiej wybrać na inne sprawdzone kolory – granat czy szarość doskonale się sprawdzą.

Jeśli wolimy jaśniejsze odcienie, beżowy bądź błękitny garnitur również mogą wyglądać naprawdę dobrze. Panie zwykle stawiają na sukienki: proste kreacje bez większych zdobień będą na komunię doskonałe. Elegancki komplet damski ze spodniami garniturowymi, marynarką i szykowną bluzką również sprawdzi się bardzo dobrze.

Strój dla chrzestnego na komunię

Obecność chrzestnego na komunii jest bardzo ważna. Był świadkiem pierwszego, najważniejszego sakramentu w życiu dziecka, chrztu, obowiązkiem jest również pojawienie się pierwszej komunii. Z uwagi na rangę chrzestnego, ten musi wyjątkowo przyłożyć się do swojego ubioru.

Strój na komunię dla chrzestnego powinien być schludny i elegancki. Ma on być przykładem dla innych gości. Dobrze dopasowany, czysty i wyprasowany elegancki garnitur jest na tego typu okazję koniecznością. Lepiej postawić raczej na klasyczny krój i stonowane odcienie, ewentualnie prosty wzór w postaci kraty. Mniej formalne opcje, takie jak zestaw koordynowany marynarki i spodni garniturowych, powinny raczej zostać opcją ekskluzywną dla innych gości.

Dodatki dla chrzestnego na komunię

Odpowiednio dobranie dodatków do stroju na komunię dla chrzestnego może sprawić, że cała stylizacja nabierze wyjątkowego charakteru. Jakie dodatki do garnituruchrzestnego sprawdzą się najlepiej? Musimy przede wszystkim pamiętać o czymś na szyje – krawacie lub muszce. Krawat to ponadczasowe akcesorium męskie spinające elegancką kreację w całość.

Ważne, by był odpowiednio dopasowany pod względem długości (do około połowy sprzączki paska) i szerokości (zbyt wąski krawat sprawi, że będziemy wydawać się wizualnie szersi). Mucha to również świetny sposób na przyozdobienie swojej kreacji.

Klasyczna mucha jedwabna nada się doskonale, możemy też postawić na nieco nowocześniejsze, ale wciąż bardzo eleganckie rozwiązania, takie jak mucha drewniana. Mucha drewniana to nietypowy, ale bardzo stylowy wybór, który doskonale uzupełni strój chrzestnego, nadając mu ciekawego charakteru.