Sposób żywienia – zmień JAKOŚ na JAKOŚĆ

W dzisiejszych czasach przyzwyczajeni jesteśmy do widoku pięknych ludzi w reklamach. Wysportowani mężczyźni i smukłe kobiety uśmiechają się do nas z billboardów. Z jednej strony twierdzimy, że są nieprawdziwi, że to efekt obróbki komputerowej. Z drugiej jednak pragniemy tak wyglądać. Często brakuje nam motywacji, twierdzimy, że nie mamy czasu na ćwiczenia, że mamy kiepskie geny, poza tym przecież nie stać nas na superfoods czy karnet na siłownię. Nie mamy świadomości, że najmniejszy krok w kierunku zdrowia może doprowadzić do całkowitej zmiany trybu życia.

Zdrowie na talerzu

Mówi się, że odpowiednie żywienie to 80% sukcesu. Życie w szybkim tempie nie ułatwia nam podejmowania odpowiedzialnych wyborów żywieniowych. Mówimy sobie, że właściwie to jemy całkiem zdrowo – przecież to tylko jedna kawa ze śmietanką i ciastkiem. To tylko jedne czipsy wieczorem ze znajomymi. Jeden burger z gazowanym napojem pochłonięty w biegu. Okazuje się, że w przeciągu tygodnia zjadamy tysiące niepotrzebnych nam kilokalorii.

Suche sałaty nie przemawiają do nas, owsianki wydają się być nudne. Mamy wrażenie, że zdrowe jedzenie musi być smutne i bez smaku. Nic bardziej mylnego! Wystarczy rozejrzeć się w sieci. Szeroka oferta gotowych dań, przekąsek, suplementów. To wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Co znajdziemy, chociażby u Ani Lewandowskiej? Okazuje się, że żywność ekologiczna w sklepie Foods By Ann to nie tylko smoothie, soki, musli i białkowe szejki. To gotowe mieszanki do wypieku domowego bezglutenowego tortu, brownie, gofrów, chleba, naleśników. A także:

  • czekolady,
  • ciastka,
  • energy-drinki,
  • czipsy,
  • batoniki.

Brzmi ciekawie? Bo tak jest! Niczego nie trzeba sobie odmawiać. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to świadomy wybór odpowiednich składników i produktów. Produkty w ofercie sklepu są najwyższej jakości, ekologiczne i pochodzące z odpowiedzialnych upraw.

Czy należy zamęczać się ćwiczeniami?

W tym przypadku również mamy do czynienia z popularnym i niezwykle szkodliwym mitem dotyczącym ćwiczenia. Utarło się przekonanie, że aby trening był owocny i przynosił efekty – musimy być po nim wykończeni, a już najlepiej jak następnego dnia pojawią się zakwasy. Twierdzenie to znacząco wymija się z prawdą.

Do ćwiczeń trzeba podejść stopniowo. Najpierw musimy nauczyć się samej kultury ćwiczenia i systematyczności. Wystarczy wyjść z domu na szybki spacer, może za którymś razem będziemy w stanie przebiec krótki dystans? Gdy poczujemy niedosyt, prawdopodobnie wyruszymy czasem na basen lub siłownię, aż wreszcie zdecydujemy się na zakup aplikacji dokładnie prowadzącej nas przez plan treningowy. Ale by tak się stało i byśmy nie poddali się po kilku pierwszych dniach, ważne jest, abyśmy odkryli w sobie wewnętrzną siłę i samozaparcie do zrealizowania wyznaczonego celu.

Jedzenie a samopoczucie

Nam wszystkim zdarzało się kiepskie samopoczucie po np. Wigilii. Całodniowy festiwal jedzenia sprawia, że jesteśmy ociężali nie tylko fizycznie, ale i na poziomie mentalnym. Nasze myśli płyną ospale, nie mamy na nic ochoty, a gdyby ktoś wspomniał o ćwiczeniach, to prawdopodobnie wyśmialibyśmy go.
Na co dzień poprzez nieodpowiednie nawyki żywieniowe, stres i pośpiech nie mamy siły nawet na spacer. Nie mamy pomysłu na „zdrowe gotowanie”. W efekcie zapętlamy się – nie mamy siły na ćwiczenia, bo jemy niezdrowo, a skoro jemy niezdrowo – nie mamy siły.

A gdyby tak spróbować tylko przez jeden dzień jeść zdrowo dzięki szerokiemu asortymentowi sklepu Foods by Ann?
Gdyby zmienić jeden dzień w tydzień?
Miesiąc?

Okazałoby się, że jesteśmy pełni energii, a także po prostu szczęśliwsi. Jedzenie odpowiednych dla naszego ciała pokarmów stałoby się oczywiste.
A przede wszystkim w końcu dowiedzielibyśmy się, że zdrowe – znaczy pyszne!