Śpioszki dla niemowlaka do pierwszej wyprawki

Jakie ubranka niemowlęce szykujemy do pierwszej wyprawki dla dziecka? Oto kilka wskazówek jak najlepiej dobrać ubranka niemowlęce

Zanim zaczniemy kompletować ubranka niemowlęce do pierwszej wyprawki, powinniśmy rozeznać się w tym, ile i jakich ubranek dla dziecka będziemy potrzebować. Czym różnią się od siebie ubranka dla noworodka, i jakie rozmiary naszykować do pierwszej wyprawki dla noworodka?

Odzież niemowlęca na pierwsze miesiące

Jeśli zaczynacie szukać już pierwszych ubranek dla dziecka, na pewno spotkaliście się z określeniem bielizna niemowlęca. Czym różni się bielizna niemowlęca od innych ubranek? Bielizna niemowlęca to wszystkie ciuszki niemowlęce, które mają styczność ze skórą. Będą to więc body, śpiochy, i pajacyki. Te ubranka zakładamy dziecku zarówno na dzień jak i na noc. Wychodząc z noworodkiem na spacer, dodajemy do nich ubranka wierzchnie: dresy lub kombinezon wyjściowy. Pierwsze ubranka niemowlęce w rozmiarze 56 będą służyły Wam przez pierwsze dwa tygodnie. Później będą potrzebne Wam ubranka w rozmiarze 62. Ile czasu dziecko nosi rozmiar 62? To zależy od dziecka, najczęściej rozmiar 62 ubieramy dziecku do trzeciego miesiąca życia. Kolejne rozmiary niemowlęce zmieniamy już rzadziej.

Body niemowlęce kopertowe dla noworodka

Jednym z najlepszych wynalazków do ubierania niemowlaka jest body kopertowe. Czasami znajdziecie je nazwane jako body kimono, body koperta, czy body zakładka. Ubranko to wyróżnia się bardzo wygodnym sposobem rozpinania. Noworodka kładziemy na rozpiętym body, i zapinamy najpierw jedną stronę body, a następnie drugą. To prosty sposób na ubieranie niemowlaka, który sprawdza się zwłaszcza w pierwszych tygodniach. Body nie uwiera w gojący się pempuszek, jest łatwe do ubrania, i możemy je szybko rozpiąć do zmiany pieluszki. Alternatywą do takiego body jest również niemowlęce body rozpinane. Nie ma kopertowych zakładek, ale znajdziemy na nim rozpinanie na napki przez cały środek ubranka. To również łatwy sposób na ubieranie noworodka, który sprawdza się w pierwszych tygodniach.

Pajacyki dla niemowląt do pierwszej wyprawki

Kolejnymi ubrankami niemowlęcymi które są najpopularniejsze w tworzeniu pierwszej wyprawki są śpiochy i pajace. Czy różną się śpiochy od pajaca? Pajac to ubranko niemowlęce jednoczęściowe, zakrywa rączki i nóżki dziecka. Pajacyk ubieramy dziecku jako jedno ubranko, i sprawdzi się zarówno w ciągu dnia, jak i w roli piżamki dla noworodka. Śpiochy niemowlęce ubieramy dziecku razem z kaftanem lub body. Śpiochy to ubranko które zapewnia więcej ciepła, i uczucie otulenia. Dzięki temu lepiej ogrzejemy maluszka, i zapewnimy mu poczucie bezpieczeństwa.

Ubranka dla niemowlaka chłopca

Jakie jeszcze ubranka zakładamy dla chłopca? Do pierwszej wyprawki potrzebujemy takie ubranka jak body, pajace i śpiochy. Dodatkowo przydadzą się nam dresy niemowlęce, i inne ubranka wierzchnie dla niemowlaka. Wszystkie potrzebne ubranka do pierwszej wyprawki znajdziecie w sklepie internetowym fazymazy.