Niech się wstydzi ten, komu się kojarzy! Premiera „Póki śnieg nas nie rozłączy” Alka Rogozińskiego

Róża Krull jest załamana, a to nie zdarza się często tej wiecznie optymistycznej i szalonej bohaterce komedii kryminalnych autorstwa Alka Rogozińskiego. Chciała już wkroczyć w białą suknię z welonem, rodzina i przyjaciele czekali w urzędzie stanu cywilnego, a w eleganckiej restauracji przygotowywano weselną ucztę. Brakowało tylko jednego elementu – pana młodego. Ale czy na pewno?

Róża otrzymuje tajemniczy liścik od młodego nastolatka, przekazany przez postać rodem z fantastycznych opowieści dla dzieci. Wszystko wskazuje na to, że jej narzeczony został porwany! Jakie posunięcia podejmie sławna autorka powieści kryminalnych? Alek Rogoziński, wydawca Skarpy Warszawskiej, wprowadza nas w szósty tom przygód Róży Krull!

To miało być najszczęśliwsze dni w życiu Róży Krull! Suknia ślubna z welonem była gotowa, a wszyscy byli gotowi na ceremonię. Brakowało tylko jednej istotnej osoby – pana młodego. Kto i dlaczego porwał narzeczonego Róży?

Róza rozpoczyna prywatne śledztwo, a towarzyszą jej znane już fanom postaci, ale także nowe, barwne postacie, każda z własnym psychologicznym portretem, pełnym groteskowych i zabawnych cech.

Wśród nich znajdują się Paweł „Pepe” Kwiatek – agent Róży, który najpierw liczył na to, że jego pracodawczyni odzyska dawną formę i przestanie być smutną Mazepą, a potem przechodzi na drugą stronę i postanawia ją zabić.

Mariusz „Mario” Kosek, szef agencji PR „360 stopni” i przyjaciel Róży, który uważa, że zamiast opłakiwać swoje nieszczęście, pisarka powinna założyć konto na Tinderze.

Cecylia Jodełka – gosposia Krull, która liczy na to, że tragedia swojej pracodawczyni przyciągnie ją z powrotem do wiary katolickiej i nieustannie cytuje długie opowieści o świętych, co wywołuje liczne komiczne skojarzenia u innych postaci.

W tle pojawiają się także liczne postacie, które wzbogacają akcję swoimi ekscentrycznymi wystąpieniami, takie jak Patrycja „Patti” Garnicky, żona amerykańskiego multimilionera, przekonana, że można sobie stworzyć nowe życiorysy i nikomu nie zwróci się uwagi…

Nowa powieść Aleka Rogozińskiego jest zabawna i aktualna. Autor nie przebiera w słowach i środkach, aby utrzymać poziom, do którego przywykli jego czytelnicy. Wszystkie te komiczne postacie to znane archetypy, które Rogoziński eksploruje na nowe sposoby, trafiając w serca czytelników.

Ta najnowsza komedia kryminalna jest pełna czarnego, ale figlarnego humoru. Alek Rogoziński wciąż utrzymuje swoją unikalną narrację i dowcip w nowym wydaniu. Przygody Róży Krull to komedia kryminalna na najwyższym poziomie, która zapewnia czytelnikom doskonałą rozrywkę.

Czy Róża Krull zdoła złożyć przysięgę małżeńską, czy też jej życie miłosne zostanie skomplikowane przez niespodziewane wydarzenia? Przekonajcie się sami i sięgnijcie po najnowszą komedię kryminalną Alka Rogozińskiego, która dostarczy wam niezapomnianą rozrywkę.

Link do książki: https://inbook.pl/poki-snieg-nas-nie-rozlaczy,id268400.html

Alek Rogoziński – Pisarz, znany głównie jako twórca komedii kryminalnych i powieści obyczajowych. Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem Ukochany z piekła rodem, zdobywając nim pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK. Do jego najpopularniejszych powieści należą: Jak Cię zabić, kochanie?, Teściowe muszą zniknąć, Nieboszczyk sam w domu, Zbrodnia w wielkim mieście i Babka z zakalcem. W 2019 roku jego kryminał Raz, dwa, trzy… giniesz ty! doczekał się inscenizacji teatralnej. W sumie książki sygnowane jego nazwiskiem rozeszły się już w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Prywatnie jest wielbicielem podróży, Madonny i Jima Morrisona, herbaty Earl Grey, włoskiej kuchni, bowlingu i wszelkich gier karcianych.