Możesz widzieć lepiej – chirurgia laserowa Wrocław

Marzysz o pożegnaniu parujących, niewygodnych okularów korekcyjnych? A może masz już dość comiesięcznych wydatków na soczewki kontaktowe? Z krótkowzrocznością, nadwzrocznością lub astygmatyzmem pozwoli Ci się pożegnać chirurgia laserowa. Wrocław to miasto oferujące profesjonalną pomoc okulistyczną – sprawdź na czym polega zabieg korekcji wzroku i jakie wymagania należy spełniać.

Chirurgia laserowa Wrocław – jak wygląda zabieg korekcji wzroku?

Laserowa korekcja wzroku, czyli chirurgia refrakcyjna, to zabieg, którego historia sięga do lat 90. ubiegłego wieku. Początkowo operacja polegała na nacięciu rogówki diamentem laserowym. Rozwój technik medycznych pozwolił na zmodyfikowanie leczenia – obecnie zabieg jest dużo bardziej precyzyjny i polega na modelowaniu laserem przedniej ściany rogówki.

W trakcie operacji wykwalifikowany specjalista spłaszcza rogówkę u osób cierpiących na krótkowzroczność lub uwypukla u pacjentów z dalekowzrocznością. Warto podkreślić, że zabieg ten:

  • trwa kilkanaście minut,
  • jest bezbolesny,
  • przynosi długotrwałe efekty,
  • pozwala na oszczędności w przyszłości (brak konieczności wymiany szkieł w okularach czy comiesięcznego zakupu soczewek).

Większość pacjentów już w drugiej dobie po zabiegu może cieszyć się komfortowym widzeniem i powrotem do codziennych czynności.

Zalecenia po zabiegu chirurgii laserowej

Przez kilka godzin po laserowej korekcie wzroku widzenie jest zamglone. Przejściowo mogą również występować takie objawy jak:

  • łzawienie,
  • światłowstręt,
  • uczucie obcego ciała w oku.

Wszystkie wymienione dolegliwości to zjawiska chwilowe, które ustępują samoistnie. Pacjenci powinni stosować przepisane krople i leki, nie pocierać oczu, a także unikać zakurzonych lub zadymionych pomieszczeń. Przez 3 miesiące należy również unikać wizyt w saunie, na basenie czy solarium.

Kwalifikacje i przeciwskazania do chirurgii laserowej. Wrocław z bogatą ofertą

Jakie warunki należy spełniać, by zakwalifikować się do zabiegu chirurgii laserowej? Wrocław jest miastem, które oferuje długotrwałe i natychmiastowe rezultaty. Dzięki zabiegowi można pozbyć się astygmatyzmu, krótkowzroczności oraz długowzroczności w określonym zakresie wad sferycznych. W większości klinik wynoszą one kolejno: od -10 dioptrii do +6 dioptrii, a także do 6 dioptrii cylindra w razie astygmatyzmu. W przypadku bardzo wysokich wad istnieje możliwość poprawy widzenia przy zostawieniu wady resztkowej.

Główne przeciwskazania do chirurgii laserowej wzroku to:

  • ciąża i okres karmienia,
  • nieustabilizowana wada,
  • niektóre schorzenia oczu.

Chirurgia laserowa Wrocław – gdzie zgłosić się po pomoc?

Chcesz wykonać chirurgię laserową we Wrocławiu? Zgłoś się do Wrocławskiego Centrum Okulistycznego i na zawsze pożegnaj niedogodności związane z koniecznością noszenia soczewek czy okularów korekcyjnych. Klinika dysponuje najnowocześniejszym sprzętem medycznym, który gwarantuje szybkie i skuteczne leczenie. Już dziś wejdź na stronę https://wco.com.pl/korekcja-wzroku/chirurgiczna-korekcja-wzroku/ i zapoznaj się ze szczegółami terapii.