Metody plastyki powiek: od klasycznych technik do nowoczesnych rozwiązań

Kurze łapki czy opadające powieki to najczęstsze problemy, jeśli chodzi o okolice oczu. Na szczęście dostępne są różne zabiegi, dzięki którym można sobie z nimi poradzić. Co wybrać? Metodę klasyczną, czy nowoczesną?

Klasyczna i nowoczesna metoda plastyki powiek

Plastykę powiek przeprowadzoną za pomocą skalpela można nazwać metodą klasyczną. Coraz więcej osób decyduje się jednak na skorzystanie z zabiegów wykorzystujących nowoczesne technologie. Czy warto? Okazuje się, że to zależy od sytuacji. Można spotkać się bowiem ze stwierdzeniem, że laser sprawdza się najlepiej u osób młodych, w przypadku których nadmiar zwiotczałej skóry jest niewielki. Jeśli okolice oczu wymagają nieco więcej pracy, lepszą metodą może okazać się ta klasyczna.

Chirurgiczna plastyka powiek górnych i dolnych, czyli blefaroplastyka polega na wykonaniu nacięć w powiece górnej lub dolnej. Lekarz usuwa zbędny fragment skóry, a następnie zszywa nacięcia odpowiednimi szwami. W 5-7 dobie po zabiegu należy zgłosić się na zdjęcie szwów. Efekty blefaroplastyki to:

  • Podniesienie opadających powiek,
  • Odmłodzone spojrzenie,
  • Usunięcie przepuklin tłuszczowych.

Warto pamiętać, że efektem plastyki powiek jest nie tylko odmłodzone spojrzenie, ale także poprawa komfortu codziennego funkcjonowania. Dzięki zabiegowi polepsza się bowiem pole widzenia.

Także nowoczesne metody plastyki powiek cieszą się zainteresowaniem. Zabieg z wykorzystaniem lasera może trwać krócej, pojawia się także mniejsza ilość krwi, dzięki czemu specjalista wykonujący zabieg lepiej widzi pole operacyjne. Warto jednak pamiętać, że niezależnie od metody plastyki powiek, jeśli wybierzesz dobrą klinikę, nie musisz martwić się o efekty. Jeśli chodzi o nowoczesne metody plastyki powiek, można wymienić takie jak lifting powiek bez skalpela polegający na tworzeniu niewielkich punktów na skórze poprzez plazmę, bezinwazyjny lifting powiek z ujędrnianiem skóry technologią skupionych ultradźwięków HIFU.

Klasyczna czy nowoczesna metoda plastyki powiek?

Zarówno klasyczna, jak i nowoczesna metoda plastyki powiek ma wiele zalet. Którą opcję wybrać? Warto umówić się na spotkanie do lekarza medycyny estetycznej, aby otrzymać profesjonalną poradę. W trakcie konsultacji specjalista wykona czynności, dzięki którym będzie mógł zaproponować odpowiedni zabieg.

Plastyka powiek w Warszawie i nie tylko – na te zabiegi warto zwrócić uwagę

Bez wątpienia to właśnie w stolicy można znaleźć najlepsze kliniki oferujące zabiegi medycyny estetycznej na różne obszary ciała i twarzy. Jedną z ofert godnych uwagi znajdziesz tutaj: https://fabskin.pl/blefaroplastyka-plastyka-korekcja-lifting-powiek/. Warto wspomnieć, że plastyka powiek w Warszawie to tylko jeden z wielu dostępnych zabiegów. Dla poprawy jakości życia i zwiększenia pewności siebie można zdecydować się także na takie jak depilacja laserowa, korekta i modelowanie twarzy kwasem hialuronowym, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, mezoterapia igłowa i nie tylko.