Lodówka do zabudowy – jak sprawdzi się w nowoczesnej kuchni?

Kupno nowej lodówki, nigdy nie jest prostą decyzją. Wybierając nowy sprzęt, chcemy być całkowicie pewni, że decydujemy się na opcję, która będzie w 100% odpowiadać naszym bieżącym potrzebom, będzie dopasowana do naszego stylu życia, jak i ułatwi nam wykonywanie codziennych czynności. Nie trzeba być ekspertem w tej dziedzinie, aby zauważyć, że rynek lodówek na przestrzeni ostatnich lat uległ ogromnym zmianom. Oczywiście mamy do wyboru lodówki wolnostojące, jak i rozwiązanie, jakim jest lodówka do zabudowy. Jednak producenci lodówek, w tym marka Samsung, poszli o krok dalej, prezentując rozwiązanie, jakim jest lodówka pod zabudowę, która jednocześnie pomaga ograniczyć zużycie energii. Dowiedz się, jak takie urządzenie sprawdzi się w nowoczesnej kuchni. Poznaj zalety lodówek No Frost.

Lodówka do zabudowy – kiedy jest dobrym rozwiązaniem?

Każdy z nas, budując lub remontując swój dom czy mieszkanie, kieruje się innymi potrzebami. Jedni mają do dyspozycji dużo przestrzeni w kuchni, z kolei inni decydują się na bardziej kompaktowe pomieszczenia. Lodówka do zabudowy niewątpliwie stanowi rozwiązanie, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród użytkowników. Często związane jest to z estetyką. Dla niektórych osób lodówka w zabudowie prezentuje się o wiele lepiej niż modele wolnostojące. 

Decydując się na zakup urządzenia, jakim jest chłodziarka do zabudowy, należy zwrócić szczególną uwagę na jej parametry. W ten sposób zyskamy pewność, że urządzenie w 100% będzie pasować do naszej kuchni. Warto zwrócić także uwagę na to, w którym miejscu ma być umieszczona zamrażarka: na dole, u góry, a może preferujesz rozwiązanie bez zamrażarki? Sprawdź także, czy pojemność lodówki na pewno odpowiada Twoim potrzebom.

Decydując się urządzenie, jakim jest lodówka pod zabudowę, warto upewnić się, że wybrany przez nas model nie generuje hałasu. Jest to szczególnie istotne, jeśli Twoja lodówka umieszczona jest w aneksie kuchennym lub jesteś rodzicem małych dzieci. 

Lodówka w zabudowie a energooszczędność

Jeśli rozważasz zakup lodówki pod zabudowę, zwróć uwagę na to, czy wybierasz energooszczędne rozwiązanie. To, czy wybrany przez Ciebie model rzeczywiście jest energooszczędny, sprawdzisz na tzw. etykiecie energetycznej. Dzięki nowym regulacjom unijnym zmienił się sposób oznaczania energooszczędności urządzeń, który obecnie zawiera się od A do G, bez żadnych dodatkowych plusów. Zmiany te zostały wprowadzone ze względu na fakt, że nowoczesne lodówki zużywają obecnie mniej prądu.

Jeśli nie wiesz, jaką opcję wybrać, świetnym rozwiązaniem okażą się modele chłodziarek do zabudowy marki Samsung. Charakteryzują się wysoką klasą energetyczną. W tym miejscu warto zauważyć, że są one najczęściej kupowanymi lodówkami, które są w stanie zaoferować użytkownikowi innowacyjne, ale jednocześnie przydatne funkcje, które ułatwią przechowywanie żywności. Energooszczędna lodówka do zabudowy marki Samsung okaże się świetnym wyborem zarówno dla pasjonatów designerskich urządzeń i nowinek technologicznych, jak i osób, którym najbardziej zależy na funkcjonalności urządzenia. 

Lodówka w zabudowie No Frost i tryb AI Energy Mode

Nie ulega wątpliwości, że zaletą chłodziarek do zabudowy No Frost jest ich energooszczędność. Technologia No Frost pozwala zapobiegać powstawaniu szronu i oblodzenia, co ma korzystny wpływ na mniejsze zużycie energii, bez utraty efektywności urządzenia. 

W jaki sposób takie rozwiązanie jest możliwe? Nowoczesne modele lodówek Samsung posiadają moduł Wi-Fi, który z kolei pozwala na podłączenie aplikacji SmartThings. W ten sposób możemy korzystać z trybu AI Energy Mode, który optymalizuje pracę urządzenia tak, by zużywało nawet do 15% mniej energii. Oprócz tego aplikacja SmartThings poinformuje nas, jeśli zostawimy otwarte drzwi lodówki. O jakich modelach mowa? To pojedyncza chłodziarka (BRR29703EWW/EF) oraz pojedyncza zamrażarka (BRZ22700EWW/EF).

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung

** Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.

*** Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń.