Lakiery hybrydowe do paznokci

Lakiery hybrydowe to w ostatnich latach najczęściej wybierane produkty do stylizacji paznokci. Nic w tym dziwnego. Trwałość, odporność na zarysowania i odpryskiwanie oraz bogata gama kolorów sprawia, że decyduje się na nie coraz więcej kobiet. Czym jest lakier hybrydowy? Jak robi się hybrydę i jak się ją usuwa? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Lakier hybrydowy do paznokci — co to za produkt?

Lakier hybrydowy łączy w sobie cechy lakierów klasycznych oraz żeli do paznokci. Dzięki temu jest trwały, nie kruszy się, nie pęka, ani nie odpryskuje (co w przypadku zwykłych lakierów pojawia się błyskawicznie), nawet podczas wykonywania codziennych czynności domowych. Ponadto jest łatwy w aplikacji, wydajny i bezpieczny dla naturalnej płytki.

Prawidłowo nałożona hybryda utrzymuje się nawet do trzech tygodni, dlatego to idealna propozycja dla kobiet zabieganych, ktore nie mają czasu na stylizację paznokci co kilka dni. Ponadto paznokcie po zabiegu są suche, nie ma więc obaw, że świeżo wykonany manicure ulegnie przypadkowemu uszkodzeniu.

Manicure hybrydowy to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Korzystanie z usług kosmetyczki można bowiem ograniczyć do minimum. Oczywiście pod warunkiem, że hybryda zostanie poprawnie nałożona.

Jak się robi paznokcie hybrydowe?

Lakier hybrydowy nakłada się na paznokcie tak samo, jak zwykły lakier, przy czym należy go utrwalić lampą UV lub LED. Manicurzystka rozpoczyna robienie hybryd od przygotowania płytki. Odsuwa skórki, opiłowuje je oraz nadaje płytce wybrany kształt i poleruje paznokcie bloczkiem polerskim. Następnie odtłuszcza płytkę i usuwa z niej wilgoć przy pomocy wacika bezpyłowego nasączonego klasycznym cleanerem do paznokci.

Tak przygotowana płytka jest gotowa do nałożenia primera (jest to preparat pomocniczy, który wzmacnia przyczepność produktu do płytki). Większość producentów lakierów hybrydowych do paznokci oferuje dwa rodzaje tych produktów:

  • primer bezkwasowy, który działa jak taśma dwustronna, pozostawiając lepką warstwę na powierzchni paznokcia i to właśnie na nią nakłada się wybraną bazę hybrydową, żelową lub masę akrylową,
  • primer kwasowy, który stanowi nieocenione wsparcie podczas pracy z płytką wymagającą.

Kolejnym krokiem jest nałożenie lakieru hybrydowego w wybranym odcieniu i utwardzenie go pod lampą. Dla otrzymania najlepszego efektu czynność należy powtórzyć. Lakier hybrydowy nakłada się tak samo, jak każdy inny lakier do paznokci.

Po nałożeniu i utwardzeniu koloru nakładany jest top hybrydowy. Produkt ten zabezpiecza lakier i sprawia, że paznokcie błyszczą i pięknie wyglądają przez kilka tygodni. Top również należy utwierdzić pod lampą. Gotowe paznokcie manicurzystka przemywa odtłuszczaczem, a w skórki wciera oliwkę.

Jak usunąć paznokcie hybrydowe?

Po około 3 tygodniach od nałożenia lakieru hybrydowego zwykle istnieje już widoczna konieczność jego zmiany i odświeżenia, a odrosty są już bardzo widoczne. Należy wtedy umówić się do kosmetyczki na usuwanie hybrydy.

Lakieru hybrydowego nie można usunąć z paznokci zwykłym zmywaczem. Aby tego dokonać, manicurzystka owija palce w waciki z mocnym zmywaczem do hybrydy i pozostawia je na jakiś czas pod folią aluminiową. Pod wpływem działania zmywacza lakier złuszcza się w kawałkach lub odpada w całości. Innym sposobem jest użycie frezarki do paznokci, która zdecydowanie ułatwia sprawniejsze zdejmowanie hybrydy. Zabieg nie jest wtedy tak pracochłonny, jak w przypadku robienia tego w sposób manualny.

Usuwanie hybrydy z paznokci jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem, pod warunkiem, że wykonany zostanie w sposób umiejętny, najlepiej przez profesjonalną manicurzystkę.

Lakiery hybrydowe znanych marek, po które chętnie sięgają profesjonaliści, kupisz na stronie https://www.maxel-cosmetics.pl. W sprzedaży znajdziesz kolory klasyczne i niestandardowe, dzięki czemu z łatwością znajdziesz odcień zgodny z Twoim gustem.