Literatura piękna – jakie powieści są aktualnie polecane?

Historie, które umilają czas czytelnika, to powieści godne polecenia. Przekonaj się, po jakie warto sięgać, jeśli chcesz się oderwać od szarej rzeczywistości i przenieś w świat miłosnych romansów, złożonych intryg czy niewiarygodnych historii. Oto co proponujemy na jesienne wieczory przy herbacie.

Literatura piękna jest dla każdego – charakteryzuje się estetycznym językiem i wyróżnia ją szeroka oferta, w której każdy znajdzie coś dla siebie. To nie tylko popularne powieści miłosne, osadzone w dalekiej historii, ale również współczesne wątki prezentujące dramat czy literaturę obyczajową. Po co warto sięgać?

Powieści, które są na topie

Nie sposób przejść obojętnie obok najnowszego dzieła naszej rodzimej noblistki – „Empuzjona” Olgi Tokarczuk. Pisarka zabiera czytelnika w czasy tuż przez I Wojną Światową, a cała akcja rozgrywa się w malowniczym Sokołowsku, miejscu, do którego przyjeżdża wielu kuracjuszy z całego świata, podreperować w cenionym uzdrowisku swoje zdrowie. Tworzy ciekawą postać Mieczysława Wojnicza, studenta ze Lwowa, za pomocą którego odkrywa czytelnikowi prawdy o świecie, który na co dzień jest przez nas niezauważany. To propozycja dla tych, którym podobała się „Czarodziejska góra” Tomasza Manna, ponieważ jest porównywana do dzieła znanego pisarza.

Warto zwrócić uwagę na „Gdzie śpiewają raki” Delii Owens, która nakreśliła słowem nie tylko cudowną odę do świata przyrody, ale również fascynującą fabułę, pełną wzruszeń, którą osadza w świecie wyrzutka – dziewczyny, której nikt nie chciał i nie chce. Czytelnik odkrywa zachwycającą opowieść o dorastaniu, cenie, jaką trzeba płacić za bycie innym, ale także o zbrodni. To doskonała powieść dla czytelników, którzy kochają książki Barbary Kingsolver czy Karen Russell.

W „Zanim wystygnie kawa” – powieści, której autorem jest Toshikazu Kawaguchi, zauroczysz się przestrzenią, jaką stworzył pisarz. Poczujesz się w niej swobodnie, ponieważ to urocza kawiarnia, położona na jednej z ulic Tokio, w której serwowana kawa przenosi bohaterów do wcześniejszych lat. Dostają możliwość cofnięcia się w czasie, po to, by dokończyć pewne sprawy. Wszystko ma jednak swoją mroczną stronę, a każda kawa stygnie i wtedy nic już nie jest takie samo, zarówno dla bohaterów, jak i czytelnika.

Powieści mniej znane, ale równie ciekawe, jak aktualne bestsellery

Dla czytelników, którzy lubią serie lub książki jednego autora, warto zwrócić uwagę na gotowe pakiety, które są atrakcyjne ze względu na ekonomiczną cenę. Komplet 3 egzemplarzy Karen Witemeyer ukazuje niezłomną siłę kobiet i to, jak musiały sobie radzić w czasie, kiedy mężczyźni myśleli, że są wybrańcami Boga i gatunkiem dominującym nad płcią żeńską. W książce „Niezłomne serca” bohaterka udowadnia, że silna kobieta nie potrzebuje mężczyzny, a w „Serce na linii” pisarka prezentuje ciekawą opowieść, w której telegrafistka próbuje zaznać prawdziwej miłości, jednocześnie ukrywając się przed niebezpiecznym prześladowcą.

Krzysztof Bochus to dziennikarz, ale jednocześnie autor poczytnych kryminałów. „Wirtuoz”, „Lista Lucyfera” czy „Boski znak” to książki, które możesz zakupić w czteroczęściowym zestawie, by zafundować sobie wciągającą i modną literaturę z gatunku powieści detektywistycznych. Pisarz sprawnie kreuje ciekawą postać Adama Berga, który jest gdańskim dziennikarzem śledczym. To pozycje, dla tych, co lubią wartkie akcje i szybkie zwroty akcji – nie będziesz mógł się od nich oderwać!