Jest już polska wersja „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”!

Włoski komediodramat „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” to obsypana nagrodami opowieść o grupie przyjaciół, którzy pewnego ciepłego wieczoru spotykają się na kolacji. Miłe towarzystwo, pyszne jedzenie oraz oglądanie zbliżającego się zaćmienia słońca ma pomóc w rozluźnieniu się i oderwaniu od codziennych problemów. W rzeczywistości wieczór staje się testem szczerości, wierności oraz oddania. Jedna z osób proponuje z pozoru niewinną zabawę, która polega na upublicznianiu wszystkich przychodzących tego wieczoru wiadomości, maili oraz rozmów, przy stole ma nie być tajemnic.

Obraz Paolo Genovese „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” na ekrany włoskich kin wszedł w 2016 roku i natychmiast stał się hitem. Film został nominowany w dziewięciu kategoriach do nagrody przyznawanej przez Włoską Akademię Filmową. Ostatecznie statuetkę przyznano w kategorii dla najlepszego filmu oraz za najlepszy scenariusz. Odtwórczynią jednej z głównych rol jest Kasia Smutniak występująca jako Eva, która jest inicjatorką zabawy z telefonami.

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” w Polsce

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” stał się również hitem w Polsce. Polacy zachęceni sukcesem Paolo Genovese postanowili nakręcić polską wersję, której tytuł brzmi „(Nie)znajomi”. W rolach głównych znów zobaczymy Kasię Smutniak oraz plejadę polskich gwiazd, m.in. Tomasza Kota i Maję Ostaszewską. Premiera filmu miała miejsce 27 września 2019 roku.

Polacy nie wpadli jako pierwsi na remake „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie„. Do tej pory powstało już 18 filmów o podobnej fabule, m.in. we Francji, nie zgarnął on jednak pochlebnych opinii.

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” – remake

  • 2016 grecki Teleioi xenoi reż. Thodoris Atheridis
  • 2017 hiszpański Perfectos desconocidos reż. Álex de la Iglesia
  • 2018 francuski Nic do ukrycia (Le jeu) reż. Fred Cavayé
  • 2018 turecki Cebimdeki Yabancı reż. Serra Yilmaz
  •  2018 chiński Lai dian kuang xiang reż. Miao Yu
  • 2018 koreański 완벽한 타인 (Wanbyeokhan tain ang. Intimate Strangers) reż. J.Q. Lee
  • 2019 polski (Nie)znajomi reż. Tadeusz Śliwa i Katarzyna Sarnowska

Oglądaliście już „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie„, a może wybieracie się wkrótce do kin? Ciekawi jesteśmy, czy polska produkcja okaże się również kinowym hitem.