Jakie zabiegi medycyny estetycznej można wykonywać latem?

Latem, tak samo jak w pozostałą część roku, chciałybyśmy cieszyć się pięknym wyglądem naszej skóry. Spędzanie dużej ilości czasu na słońcu to jednak czynnik, który jest przeciwwskazaniem do wykonywania wielu kuracji z zakresu medycyny estetycznej. Istnieją jednak takie zabiegi, które można wykonywać bezpiecznie także latem, pod warunkiem przestrzegania zaleceń lekarza oraz zastosowania odpowiedniej ochrony skóry przed słońcem. Na jakie zabiegi medycyny estetycznej możemy zdecydować się w okresie letnim?

Laseroterapia – usuwanie naczynek, przebarwień i depilacja laserowa

Zabiegi związane z użyciem lasera, takie, jak usuwanie naczynek, redukcja przebarwień czy depilacja laserowa, mogą być przeprowadzane również latem. Wybierając klinikę medycyny estetycznej w Warszawie, warto poszukać renomowanych placówek z szerokim zakresem tego rodzaju usług oraz dużym doświadczeniem. Kompetentny lekarz zakwalifikuje nas do zabiegu i poinstruuje, jakie środki ochrony skóry przed słońcem będziemy musiały zastosować po wizycie. 

Kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek, modelowanie konturu twarzy, powiększanie ust

Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, takie jak wypełnianie zmarszczek, modelowanie konturu twarzy czy powiększanie ust, można wykonywać cały rok, również latem. Tego typu zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej w Warszawie oferują wiele korzyści i rezultatów. Kwas hialuronowy pozwoli nam wypełnić zmarszczki, wygładzić skórę, poprawić kontur twarzy, powiększyć usta i sprawi, że nasza skóra będzie nawilżona i odżywiona. Oczywiście, bezpośrednio po takim skonsultowanym z lekarzem zabiegu należy unikać ekspozycji skóry na słońce. Decydując się na ostrzykiwanie twarzy czy ust kwasem hialuronowym, zostaniesz dokładnie poinstruowana co do postępowania po zabiegu. 

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej – redukcja zmarszczek mimicznych i nadpotliwości

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, popularnie zwane botoksem, są kolejną popularną opcją medycyny estetycznej, którą można wykonywać latem. Iniekcje przy użyciu botoksu pomogą nam zredukować zmarszczki mimiczne, np. linie międzybrwiowe czy ,,kurze łapki”, skorygować asymetrię twarzy, ale również wyleczyć nadpotliwość i migrenę. 

Oczywiście po zabiegu z wykorzystaniem botoksu zaleca się unikanie długotrwałego narażenia skóry na słońce przez około 24-48 godzin. Promienie UV mogą wpływać na wchłanianie i działanie toksyny botulinowej oraz zwiększać ryzyko niepożądanych skutków ubocznych. Po tym czasie przebywając na słońcu należy używać skutecznych środków ochrony przeciwsłonecznej, takich jak kremy z wysokim filtrem SPF i nakrycia głowy. Należy pamiętać, że każdy przypadek jest inny, dlatego tak ważne jest każdorazowe konsultowanie się z lekarzem medycyny estetycznej w Warszawie i stosowanie się do jego zaleceń. 

Podsumowanie 

Medycyna estetyczna w Warszawie oferuje wiele zabiegów, które można wykonywać latem, pod warunkiem zachowania odpowiednich środków ostrożności. Bezpieczeństwo, prawidłowe działanie zabiegu i uniknięcie powikłań powinny być dla nas priorytetem. Jeśli szukasz zabiegów medycyny estetycznej w Warszawie, upewnij się, że wybierasz renomowane kliniki i gabinety, które oferują wysoką jakość usług oraz doświadczony personel medyczny.