Jakie korzyści daje masaż bańkami chińskimi?

Bańki chińskie to lubiany i często wykorzystywany przyrząd do masażu od setek lat. Wykonane są one z przyjaznego dla skóry silikonu, przez co przy kontakcie z nią nie uczulają i nie powodują podrażnień. Rezultaty regularnych zabiegów z ich użyciem są spektakularne, należy jednak odpowiednio dobrać rozmiar bańki, a podczas masażu kierować się metodyką. Warto także wcześniej wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Prawidłowo wykonana czynność spełni oczekiwania nawet bardzo wymagających osób.

Efekty masażu bańkami chińskimi

Masaż bańkami chińskimi wiąże się z licznymi korzyściami – wszystko zależy od tego, którą okolicę poddajemy zabiegowi. Wśród cenionych efektów takiego masażu znajdują się m.in.:

  • poprawa kondycji skóry
  • zmniejszanie obrzęków limfatycznych
  • zwiększanie ruchomości zrostów i blizn – w przypadku zagojonych już, starszych blizn
  • poprawa samopoczucia i komfortu psychicznego
  • stymulacja produkcji licznych hormonów, w tym hormonów szczęścia
  • zmniejszanie poziomu stresu
  • detoksykacja organizmu poprzez poprawę krążenia limfatycznego
  • zmniejszanie widoczności zmarszczek mimicznych i poprawa elastyczności skóry – w przypadku masażu twarzy i szyi

Silikonowe bańki chińskie bardzo często wykorzystywane są do różnych zabiegów antycellulitowych. Masaż nimi jest tak prosty i efektywny jednocześnie, że można wykonywać go samodzielnie w domu. Ważna jest jednak metodyka – jeśli chcemy pozbyć się cellulitu z ud i pośladków, ruchy bańką powinny przebiegać od dołu uda ku górze, nigdy odwrotnie. Urozmaiceniem są ruchy posuwiste od prawej do lewej i odwrotnie, jednak również kierując się od dolnej części uda aż do pośladka. Działanie antycellulitowe masażu bańką chińską wiąże się z poprawą mikrokrążenia i przepchnięciem zastojów limfatycznych w stronę okolicznych węzłów chłonnych. Dzięki temu skóra jest lepiej odżywiona i ukrwiona, następuje detoksykacja organizmu, a złogi tłuszczowe są sprawnie rozbijane. Skóra staje się jędrna i elastyczna. Bańki do masażu można stosować zarówno w celach kosmetycznych, jak i zdrowotnych czy po prostu dla relaksu. Masaż grzbietu i okolicy podpotylicznej wpłynie rozluźniająco i relaksacyjnie, przez co poczujemy, jak opuszcza nas napięcie zgromadzone w ciągu całego dnia.

Jakie bańki chińskie wybrać?

Na rynku spotkać można chińskie bańki różnych rozmiarów, wzorów i kolorów. Najbardziej uniwersalne i praktyczne są te wykonane z silikonu, ponieważ łatwo utrzymać je w czystości, a użytkowanie jest proste nawet dla początkujących osób. Są również bezpieczne dla skóry i nie można zrobić nimi krzywdy. Rozmiar bańki dobiera się w zależności od masowanej okolicy, przy czym często oznaczane są one skrótami: S, M, L i XL. Rozmiar XL i L idealnie sprawdzi się do masażu większych partii ciała, takich jak uda czy plecy, natomiast M – do mniejszych partii, np. ramion. Specyficznymi bańkami są te o rozmiarze S, które posiadają kształt wydłużonej pipety. Świetnie nadadzą się do masażu twarzy oraz szyi.

Kupując bańki chińskie – bez względu na kształt czy rozmiar – warto dodatkowo zaopatrzyć się w oliwkę. Masaż wykonujemy bowiem na natłuszczonej skórze, aby mogły one sprawnie i płynnie przesuwać się po skórze, nie powodując dyskomfortu. Popularnością cieszą się oliwki odżywcze i antycellulitowe. Zakupów można dokonać w sklepie Lash Brow, który oferuje duży wybór różnych baniek chińskich do masażu.