Jaki makijaż pasuje do różowej sukienki?

Sukienka w kolorze różowym nadaje się na wiele okazji, od uroczystości rodzinnych, jak i spotkań przyjacielskich oraz biznesowych. Zastanawiasz się jaki makijaż pasuje do różowej sukienki? Sprawdź!

Makijaż do różowej sukienki

Przy wyborze różowej sukienki należy pamiętać o jej tonacji. Najlepiej sprawdzą się odcienie pudrowe oraz pastelowe lub ciemne, przytłumione róże. Mocne barwy podkreślają wady sukienki, mogą również podkreślać opaleniznę, co powoduje, że skóra wydaje się wtedy starsza. Podobnie jest z makijażem, delikatny nas odmłodzi i doda naszej cerze świeżości.

Jak wykonać makijaż do różowej sukienki

Do sukienki w odcieniu pudrowego różu pasują kolory pastelowe od zieleni i mięty, fiolety, szarości oraz blade róże. Przy jasnej sukience należy pamiętać, aby makijaż nie był zbyt jasny, bo można stworzyć efekt zombie. Z kolei zbyt ciemny spowoduje efekt maski.

Jeśli chcesz trochę zaszaleć, wybierz cienie w kolorze złota lub turkusu. Możesz również pokusić się o smokey eyes, przy czym tonacja powinna być jaśniejsza niż zwykle, aby nie stworzyć efektu ciężkości.