Jak działa endermologia: wyjaśnienie zasad i technik

Każdy człowiek chce się cieszyć atrakcyjnym wyglądem. Wiek nie ma w tym przypadku większego znaczenia, gdyż dobra prezencja ma znaczny wpływ na przykład na sukces. W dobie panoszenia się choroby cywilizacyjnej, jaką jest otyłość, coraz trudniej jest o zachowanie idealnej sylwetki. Nie każdy ma czas na intensywne ćwiczenia i wizyty u dietetyków. W artykule wyjaśniamy, czym jest  endermologia i kto może z niej skorzystać. 

1. Szczupłe ciało w XXI wieku

2. Dlaczego warto zdecydować się na endermologię?

3. Skąd się wzięła endermologia?

Endermologia to inaczej masaż o charakterze podciśnieniowym. Masaż ten działa na tkankę łączną (skórną i podskórną). Endermologia wykazuje właściwości odchudzające, odmładzające oraz zwalczające cellulit. Może być stosowana w celach terapeutycznych (celem zminimalizowania bólu). Przyjmuje się, że najwięcej korzyści z endermologii uzyskują osoby, które pragną wymodelować swoją sylwetkę. Wynika to z tego, że ten rodzaj masażu mocno pobudza metabolizm, dzięki czemu można wyeliminować toksyny z organizmu i zredukować nawet mocno oporną na odchudzanie tkankę tłuszczową. Szczegółowe informacje o zabiegu mogą Państwo przeczytać na stronie depilacja.pl

Szczupłe ciało w XXI wieku

Jeszcze w XX wieku otyłość w ogóle nie była problemem w Polsce. Owszem, dodatkowe kilogramy dotyczyły kobiet w ciąży i po urodzeniu dziecka, a także kobiet w starszym wieku. Natomiast otyłość nie była traktowana jako choroba cywilizacyjna. Kto chciał, potrafił bez większego problemu zrzucić nadprogramowe kilogramy. Obecnie nie ma znaczenia, kto w jakim wieku jest — może wystąpić problem z redukcją masy ciała. Szybki styl życia, nieodpowiednia dieta (w szczególności nadmiar fast food i słodyczy) i brak ruchu to główne przyczyny tycia. W grę wchodzą również choroby typu Hashimoto i insulinooporność. Warto podkreślić, że jeszcze na początku tego stulecia nie istniała branża plus size. Wiele mówi się o ciałopozytywności i samoakceptacji, ale nadal są osoby, które źle się czują z nadwagą. Dlatego warto skorzystać z zabiegów, które dają widoczne efekty. 

Dlaczego warto zdecydować się na endermologię?

Endermologia to zabieg, który nie wymaga żadnego wysiłku. W zasadzie jest to wymarzony masaż podciśnieniowy dla osób, które nie znoszą ćwiczeń fizycznych. Może być też działaniem wspomagającym dla osób, które prowadzą aktywny styl życia i pilnują właściwej diety. Endermologia może być zabiegiem na twarz lub na wybrane partie ciała. W przypadku twarzy jest to dobry sposób na ujędrnienie i rozświetlenie cery. Jeśli chodzi o masaż na ciało, to klienci muszą nałożyć odpowiedni kombinezon, przez co urządzenie nie ma bezpośredniej styczności ze skórą. Intensywność zabiegu może zależeć, w jakiej okolicy ciała wykonywany jest masaż. Przeciętnie masaż trwa około 30 minut, przy czym dla najlepszych efektów korzystnie jest zapisać się na serię zabiegów. Wcześniej można umówić się na wizytę wstępną, by określić swoje potrzeby oraz wykluczyć przeciwskazania. Przykładowym przeciwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża, natomiast po urodzeniu dziecka — okres karmienia piersią. 

Skąd się wzięła endermologia?

Chociaż endermologia stał się popularna nie tak dawno temu, to swoje początki ma w latach 80. XX wieku. Luis Paul Guity po wypadku komunikacyjnym borykał się z problemem licznych blizn na ciele po oparzeniach. Poddawał się różnym masażom. Francuski inżynier spostrzegł, że ogromne znaczenie ma technika wykonywania masażu. Skonstruował urządzenie, które miało naśladować pracę najlepszych masażystów, z którymi miał styczność w trakcie rekonwalescencji. Docelowo chodziło o minimalizowanie blizn, natomiast inne właściwości urządzenia ujawniły się dopiero w czasie masażu.