Jak dbać o swojego pupila? Kilka przydatnych wskazówek

Twój pies jest dla Ciebie jak członek rodziny? Jeśli tak, to dobrze wiesz, że psia dieta nie powinna być przez nikogo bagatelizowana. Tylko dzięki temu możesz być pewna tego, że pies będzie zdrowy i szczęśliwy, radośnie merdając ogonem na Twój widok. Dobór psiej karmy uzależniony jest od kilku czynników, m.in. od wieku zwierzęcia. Oto kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się jak prawidłowo karmić swojego psa.

Karma o odpowiednim składzie

Każdy właściciel powinien w świadomy sposób podejść do wyboru karmy. Czytanie etykiety, która informuje o tym, co znajduje się w środku, jest tak naprawdę podstawą. Przejrzysty i maksymalnie prosty skład da Ci pewność, że w środku nie będą znajdować się szkodliwe substancje, które mogą powodować problemy u Twojego zwierzęcia. Wśród najważniejszych składników można wymienić

  • źródło białko zwierzęcego – nie trzeba będzie się obawiać tego, że karma wywoła niepożądane reakcje na pożywienie;
  • świeże mięso – to właśnie ono odpowiedzialne jest za wysoką jakość karmy, której pies nie będzie mógł sobie odmówić;
  • oleje roślinne i rybie – mają one pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu psa wspierając;
  • warzywa i owoce – żródło ważnych witamin i przeciwutleniaczy;
  • prebiotyki FOS i MOS- wsparcie pracy jelit u zwierzęcia.

Animal Island, czyli gdzie można kupić dobrej jakości karmę dla psów

Wydawać by się mogło, że zakup dobrej jakości karmy dla psów nie powinien stanowić problemu. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt półek uginających się w różnego rodzaju sklepach i dyskontach. Jednak takie myślenie może doprowadzić do tego, że podasz swojemu psu niskiej jakości pożywienie, które może doprowadzić nawet do pojawienia się zjawisk chorobowych.

Wybierając karmę należy kierować się m.in. rekomendacjami innych klientów. Pozytywne opinie klientów, którymi cieszy się m.in. sklep Animal Island są najlepszym dowodem na to, że zakupić tam można wartościowe pożywienie – zarówno, jeśli mowa o suchej karmie, jak i jej mokrym odpowiedniku. Dodatkowo na Animal Island kupisz miski, talerzyki czy pojemniki do przechowywania karmy.

O czym nie możesz zapomnieć, jeśli chodzi o karmienie?

Każda osoba powinna pamiętać o tym, że jej psi ulubieniec musi jeść o stałych porach. Lepiej ich nie zmieniać, ponieważ dzięki temu będziesz mogła swojego psiego przyjaciela nauczyć większej dyscypliny. W szczególności, jeżeli mowa jest o mokrej karmie, która dostarcza psu również nawodnienia. W pozostałej części dnia zadbaj o to, aby zwierzę miało dostęp do miski z wodą. Ewentualnie możesz pozostawić swojemu psu miskę z suchą karmą, w szczególności jesli wiesz, że pies będzie spędzał czas samotnie w domu.

Dieta każdego psa powinna być lekkostrawna, aby nie powodowała żadnych dolegliwości. W ten sposób uda się utrzymać swojego pupila w dobrej kondycji zdrowotnej.