Akrylożel — preparat podbijający serca kobiet na całym świecie

Przedłużanie paznokci to dla wielu kobiet jeden z najważniejszych zabiegów kosmetycznych wykonywanych co miesiąc. Efekt uzyskany po wyjściu z salonu piękności przykuwa uwagę oraz, co najważniejsze, utrzymuje się nawet od 3 do 5 tygodni. W czym tkwi sekret? Odpowiedź jest dosyć prosta. Wszystko za sprawą jednego z produktów, tzw. akrylożelu. Co to jest? Czym on się charakteryzuje? I dlaczego warto zdecydować się na zabieg z jego zastosowaniem? Wszystko to wyjaśniamy poniżej.

Czym jest akrylożel?

Akrylożel jest produktem kosmetycznym, pozwalającym uzyskać idealny pod każdym względem i niezwykle trwały manicure w dosyć krótkim czasie. Preparat umożliwia przedłużanie płytki paznokciowej o nawet 1,5 cm, ponadto pozwala na jej nadbudowanie i odpowiednie wymodelowanie. Cechą wyróżniającą go na tle innych jest jego plastyczność i twardość, która wynika głównie z połączenia w specyfiku właściwości dwóch innych środków — żelu i akrylu.

Innowacyjny produkt, jakim jest akrylożel, można znaleźć w większości sklepów kosmetycznych, w specjalnych tubkach, z wyglądu przypominających miniatury opakowań po farbach akrylowych. Mogą one przyjmować różne pojemności, a ze względu na firmę mieć różnorodne ceny, zaczynające się już od kilkunastu złotych za sztukę.

Akrylożel i jego niezwykłe właściwości

Akrylożel do paznokci to produkt, który na tle innych preparatów do modelowania i przedłużania płytki wyróżnia się mnóstwem zalet. Jedną z najistotniejszych cech, na które warto zwrócić szczególną uwagę, jest jego wyjątkowa trwałość i odporność na uszkodzenia, w tym również na urazy mechaniczne. Ponadto wykazuje doskonałą przyczepność do paznokcia i elastyczność. Ze względu na dosyć gęstą masę, nie spływa z płytki, dzięki czemu pracując z nim, ryzyko zalania skórek zostaje maksymalnie zminimalizowane, nawet w przypadku osoby początkującej. To z kolei przyczynia się do sprawowania kontroli nad nakładaną masą.

Akrylożel jest komfortowy zarówno dla stylistki paznokci, jak i dla klientki salonu. W przypadku tej pierwszej zdecydowanie ułatwia wykonanie manicure. Praca z nim jest niezwykle intuicyjna i prosta. W przeciwieństwie do zwykłego żelu nie ma konieczności mieszania preparatu z tzw. monomerem, a nałożona na płytkę paznokciową baza nie zastyga, w związku z czym można ją dokładnie i dowolnie uformować, nie spiesząc się przy tym. Jest również łatwa do spiłowania. Dla klientki natomiast niewątpliwym atutem jest zredukowanie możliwości wystąpienia reakcji alergicznej na produkt oraz brak uporczywego pieczenia podczas utwardzania preparatu, jak ma to miejsce w przypadku hybrydowej bazy budującej.

Akrylożel: zestaw czy samodzielny produkt?

Ze względu na zróżnicowane oferty sklepów i salonów kosmetycznych preparat do przedłużania paznokci można kupić jako samodzielny produkt lub w komplecie z niezbędnymi akcesoriami. Tak naprawdę wszystko zależy przede wszystkim od zapotrzebowania. Jeśli dopiero rozpoczynamy pracę z tym środkiem, akrylożel zestaw będzie doskonałym wyborem. W zależności od oferty w komplecie można znaleźć specjalne szpatułki, pędzelki, pilniki, formy i szablony, a także cleanery, czy nawet lampy UV/LED. A więc wszystko, co jest potrzebne na samym początku przygody z produktem. Osobom zaawansowanym lub zamawiającym artykuły do salonu kosmetycznego polecamy natomiast zakup pojedynczych, sprawdzonych już preparatów.

Podsumowując, akrylożel to produkt, który ze względu na swoje fantastyczne właściwości, doskonale sprawdza się zarówno w przypadku przedłużania, jak i modelowania płytki paznokci. Cechy charakterystyczne preparatu sprawiają, że jest on uwielbiany nie tylko przez stylistki i ich klientki, ale także przez osoby dbające o nienaganny manicure we własnym, domowym zaciszu.