Czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

Podczas samodzielnego farbowania włosów jednym z najczęstszych wyzwań, z jakimi mierzą się kobiety, jest domycie skóry głowy z pozostałości mieszkanki koloryzującej. Nie chodzi tu oczywiście o skórę między włosami, a o resztki na czole, przy skroniach, na uszach czy na odcinku szyjnym – z tyłu głowy. Samodzielne farbowanie jest niejako powiązane z takimi zabrudzeniami i trzeba się z nimi liczyć. Na szczęście jest wiele metod na to, by takie plamy szybko usunąć!

10 sposobów na to czym zmyć farbę do włosów ze skóry

W internecie można dziś znaleźć dziesiątki metod na szybkie domycie pofarbowanej skóry głowy. My przygotowaliśmy dla Was dziesięć najskuteczniejszych i jednocześnie najprostszych. W końcu chodzi o to, by takich zaplamień pozbyć się szybko i bez większych problemów. Zatem, czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

Oto sposoby:

  1. Ciepła woda z mydłem – można nią nasączyć wacik kosmetyczny, a następnie takim prostym preparatem intensywnie czyścić skórę. Najlepiej sprawdzi się klasyczne, szare mydło, bez dodatków zapachowych czy innych „cud” składników.
  2. Aplikacja olejku na te fragmenty skóry, które najczęściej ulegają farbowaniu. Większość farb świetnie zmywa się pod wpływem tłuszczu i nie przylega do niego mocno, dlatego jeśli przed koloryzacją posmarujemy skórę olejkiem, jest większa szansa na to, że wybarwienia będą o wiele mniejsze i łatwiej się je usunie.
  3. Mycie skóry głowy oliwą lub tłustym olejkiem – działa na świeże plamy i pomaga szybko je wywabić. Ważne: zanim zaczniesz szorować oliwę, pozwól jej zostać na chwilę na skórze. Lepiej „wyssie” brud po środku koloryzującym.
  4. Sok z cytryny – idealnie wybieli brudną skórę. Sprawdza się najlepiej na świeże plamy, przy zaschniętych trzeba będzie dodatkowo mocniej nacierać.
  5. Kosmetyki do demakijażu np. mleczko, dwufazowy płyn czy kosmetyki usuwające makijaż wodoodporny
  6. Spirytus salicylowy – najsłynniejszy i najprostszy „rozpuszczalnik”. Nasączamy nim wacik kosmetyczny czy ręcznik papierowy i czyścimy plamy. Oczywiście nieprzyjemne efekty zapachowe są dla spirytusu klasyczne, więc po prostu trzeba je przetrwać.
  7. Zmywacz do paznokci – podobne działanie do spirytusu. Nie należy go nadużywać, bo podrażni skórę!
  8. Nawilżane chusteczki dla niemowląt – można nimi wygodnie zmyć zabrudzenia po farbie, ale trochę to potrwa.
  9. Szampon przeciwłupieżowy – ma głębokie działanie oczyszczające
  10. Peeling skóry głowy – wykonany po farbowaniu, specjalnym środkiem. Niestety metoda ta nie zawsze usuwa zabrudzenia do końca, ale jeśli posiadamy w domu lepszy preparat peelingujący, to może się sprawdzić wyjątkowo dobrze.

Wykorzystanie tych metod zapewni Ci szybkie pozbycie się plam na skórze głowy.