Chcesz korzystać z tarasu niezależnie od pogody? Pomyśl o jego zadaszeniu. Te rozwiązania sprawdzają się idealnie

Aura bywa kapryśna, a dni, kiedy możemy w pełni korzystać z odpoczynku na tarasie lub balkonie nie pozostaje w roku zbyt wiele. Możesz jednak nieco przedłużyć sezon chilloutu na świeżym powietrzu, wyposażając swój taras lub balkon w odpowiednie zadaszenie. Daszek skutecznie osłoni Cię zarówno przed opadami, jak i zbyt intensywnym słońcem. To także świetne zabezpieczenie dla nawierzchni tarasu i jego wyposażenia, np. mebli ogrodowych. Jakie zadaszenie sprawdzi się najlepiej, i jakie z pewnością zdążysz zamontować jeszcze przed pełnią sezonu wiosenno – letniego? Najprostszym rozwiązaniem będzie daszek z poliwęglanu lub z hartowanego szkła.

Trwała, estetyczna konstrukcja, którą zamontujesz samodzielnie

Zadaszenia wykonane z poliwęglanu – komorowego lub litego – a także propozycje ze szkła hartowanego to rozwiązania wysoce trwałe, solidne i w pełni bezpieczne w użytkowaniu.  Jeśli zdecydujesz się na tego typu zadaszenie, zyskasz niezawodną osłonę tarasu lub balkonu, która z powodzeniem przetrwa w doskonałej kondycji przez lata. Wymienione materiały wyróżniają się odpornością na działanie czynników zewnętrznych, w tym deszczu, gradu, czy intensywnego promieniowania UV. Przebarwienia, blaknięcie koloru, czy uszkodzenia mechaniczne (pęknięcia, zarysowania) z pewnością takiemu daszkowi nie grożą.

Na https://www.metal-gum.com/ znaleźliśmy zadaszenia z poliwęglanu oraz ze szkła hartowanego i aluminium, które są nie tylko trwałe i estetyczne, ale i wyjątkowo proste oraz szybkie w montażu. Jak przekonują fachowcy, postępując zgodnie z instrukcją, montaż nie zajmuje więcej niż godzinę – dwie. Nawet, jeśli nie mamy w tym zakresie żadnego doświadczenia. Dodatkowo, takie zadaszenie to oszczędność pieniędzy. Samodzielny montaż eliminuje konieczność zatrudnienia fachowca.

Oryginalny design idealnie dopasowany do architektury Twojego domu

Niezależnie od rozwiązania, na jakie się zdecydujesz, wybrane zadaszenie z pewnością będzie perfekcyjnie współgrało z bryłą i stylem Twojego domu. Dlaczego? Otóż zarówno poliwęglan, jak i szkło hartowane to materiały wyjątkowo uniwersalne i dostarczające różnych możliwości w zakresie kolorystyki i wzornictwa. Możesz wybrać daszek przezroczysty, który nie wpływa na zmniejszenie dopływu światła dziennego, lub barwiony – w tym na ciemne odcienie, jeśli na Twoim tarasie / balkonie potrzebna jest intensywna ochrona przed słońcem.

W zakresie designu i funkcjonalności do wyboru pozostają zadaszenia proste i łukowe, utrzymane w klasycznym i w nowoczesnym stylu, a także daszki rynnowe, które dzięki wmontowanej rynnie skutecznie odprowadzają wodę deszczową. Bardzo łatwy jest w tym przypadku dobór zadaszenia pod konkretny wymiar. Dzięki modułowej konstrukcji daszki można przycinać lub łączyć osiągając w ten sposób potrzebną długość zadaszenia.

Bezobsługowe zadaszenie, którego nie musisz czyścić

W tym wyręczy Cię po prostu deszcz. Zadaszenia z poliwęglanu lub ze szkła to opcja, która nie wymaga pielęgnacji, ani konserwacji. Jedynie w sytuacji intensywnych opadów śniegu trzeba będzie pamiętać o usunięciu z daszku białego puchu