Czy da się anulować wyłudzony kredyt?

Padłeś ofiarą oszustwa finansowego i zastanawiasz się, czy można anulować wyłudzony kredyt? Choć umorzenie zobowiązania nie zawsze będzie skuteczne, możesz próbować dochodzić swoich praw, korzystając z pomocy doświadczonej kancelarii.

Na czym polega wyłudzenie kredytu?

To grupa przestępstw finansowych obejmująca wszelkie próby wykorzystania danych osób trzecich w celu uzyskania od instytucji bankowej pożyczki gotówkowej, chwilówki lub innych zobowiązań pieniężnych. Przykładowo, wyłudzenie kredytu ma miejsce, gdy przestępca uzyskuje dostęp do danych na dowodzie osobistym ofiary, a  następnie używa ich do zawarcia umowy w tzw. parabanku – czyli prywatnej firmie świadczącej usługi finansowe.

Wyłudzenie pieniędzy możliwe jest także przez Internet – nie jest to dla doświadczonych hakerów żadnym problemem. Wbrew pozorom, takie incydenty zdarzają się bardzo często. Istnieje wiele metod na zaciągnięcie kredytu czy pożyczki na odległość. Na tego rodzaju oszustwa narażone są w szczególności osoby, które klikają w podejrzane linki czy otwierają zainfekowane pliki dołączone do wiadomości e-mail. Dysponując prywatnymi danymi, oszust może zalogować się na konto bankowe i zaciągnąć pożyczkę bez wiedzy posiadacza.

Wyłudzenie kredytu w rozumieniu prawa karnego

Niezależnie od metody oszustwa, wyłudzanie pieniędzy jest przestępstwem w rozumieniu prawa karnego. Zgodnie z art. 286 KK, osoba dopuszczająca się takiego czynu podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Karalność jest niezależna od wartości szkody. W praktyce bardzo ciężko jest dochodzić swoich spraw, jeśli wyłudzenie kredytu następujena dane osobowe ofiary. Umowa jest wówczas uznawana za zawartą prawidłowo, a po upływie 14 dni nie można jej legalnie wypowiedzieć.

Jeśli padłeś ofiarą oszustwa finansowego, a sprawa na Policji została umorzona, wciąż masz szansę na umorzenie długu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że anulowanie wyłudzonego kredytu jest możliwe nawet po kilku miesiącach od zawarcia umowy przez przestępcę! Oczywiście sam nie masz szans w starciu z instytucją bankową, za którą stoi prawo bankowe, jednak korzystając z pomocy doświadczonej kancelarii, jesteś w stanie wygrać!

Anulowanie wyłudzonego kredytu jest możliwe!

Jeśli chcesz anulować wyłudzony kredyt lub pożyczkę, możesz to zrobić przy pomocy kancelarii Eurolege, która specjalizuje się w pomaganiu klientom odzyskać środki utracone w wyniku oszustwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o wyłudzenie pieniędzy przez Internet, czy inną metodą, specjaliści od prawa finansowego zapewnią Ci pomoc.