Romanse – literatura rozgrzewająca serca

Długie jesienne wieczory są wspaniałą okazją, by w wolnej chwili zaszyć się z książką w fotelu. I popijając aromatyczną herbatę, dać się porwać romantycznym, rozgrzewającym serce historiom.

Historie o miłości

Romans romansowi nierówny

Historie o miłości

Romantyczne opowieści o miłości potrafią przenieść w inny świat zarówno nastolatkę, jak i dorosłą kobietę. Młodej dziewczynie, dopiero poznającej świat relacji damsko-męskich, książkowy romans może dostarczyć szerszego spojrzenia na nurtujące ją sprawy. Dorosła kobieta z przyjemnością być może sięgnie po odważną erotykę, która pozwoli jej przenieść się w zupełnie inny wymiar rzeczywistości emocjonalnej.

Każdej z nich z pewnością książkowe romanse dostarczą mnóstwa wrażeń, gdy strona po stronie będzie przeżywać miłosne losy wraz z bohaterami. Wzruszające historie fikcyjnych postaci, które za wszelką cenę dążą do pokonania trudności i osiągnięcia szczęścia we dwoje, pomogą zbudować wiarę w człowieka i happy end w miłości.

Książki romanse jednak nie każdy lubi, a najczęstszymi ich odbiorcami są kobiety. Tymczasem warto po nie sięgnąć niezależnie od płci, gdyż duże podobieństwo do sytuacji z życia może sprawić, iż historia z kart książki pomoże nam spojrzeć pod innym kątem na sytuację w rzeczywistości. A miłość wszak dotyczy każdego z nas.

Książki takie mogą również stać się wspaniałym antidotum na kłopoty w codzienności. Wprawdzie nie rozwiążą problemów za nas, ale pozwolą oderwać od nich myśli. A być może nawet zainspirują do poszukania nowych rozwiązań w życiu? Warto spróbować!

Romans romansowi nierówny

Książkowych romantycznych historii jest całe mnóstwo. Ich różnorodność sprawia, że w ich bogactwie odnajdzie się każdy wielbiciel gatunku. Romans historyczny zafascynuje pasjonata historii, który z przyjemnością przeniesie się do innej epoki, śledząc miłosne perypetie bohaterów. Romans wojenny przypadnie do gustu tym, którzy z pasją będą przebijać się przez zawiłości zarówno walk na froncie, jak i bojów emocjonalnych. A jeśli lubisz sensację i wątki kryminalne, warto będzie sięgnąć po romans sensacyjny, z niebezpieczną historią w tle.

Na rynku pojawiają się także coraz częściej książki romanse dotyczące także relacji homoseksualnych, co z pewnością usatysfakcjonuje osoby homoseksualne, tak przecież pełne emocji.

W antykwariacie można znaleźć bogaty wybór romantycznych opowieści. Warto więc przejrzeć jego wirtualne półki, by wybrać idealny dla siebie zestaw książek romansów na zimne, deszczowe popołudnia lub lekką lekturę na relaksujący urlop. Dostępne są romanse polskich i zagranicznych twórców, klasyka oraz współczesna literatura gatunku. A jeśli sam nie gustujesz w tego typu opowieściach, pomyśl, czy taki książkowy romans nie sprawi komuś miłej niespodzianki jako prezent.