Co zrobić, aby zapach na ciele dłużej się trzymał?

Dlaczego tak bardzo lubimy zapachy? Zmysł węchu mocno oddziałuje na naszą psychikę. Miłe aromaty, wzbudzające pozytywne odczucia, sprawiają, że chcemy po nie sięgać. Woń kosmetyków to dla wielu osób najważniejsze kryterium zakupowe. Masz swoje ulubione kosmetyki i zastanawiasz się, co zrobić, by ukochany zapach utrzymywał się na skórze jak najdłużej? Podpowiadamy triki, które Ci w tym pomogą!

Kosmetyki dobrej jakości to podstawa!

To, czy i jak długo zapach danego kosmetyku utrzyma się na skórze lub włosach, w dużej mierze zależy przede wszystkim od jego jakości. Jeżeli kompozycji zapachowej jest w nim niewiele, to z definicji będzie ona nietrwała. Dlatego podstawą do tego, by utrzymać ulubiony zapach na skórze, jest wybór dobrego jakościowo produktu! 

Co jednak w sytuacji, kiedy zapach kosmetyku jest subtelny, bo jest np. produktem naturalnym, którego skład nie został wzbogacony o syntetyczne kompozycje zapachowe, a tym samym naturalnie jest mniej trwały? Między innymi właśnie w takim przypadku warto budować zapach. O tym, co kryje się pod tą tajemniczo brzmiącą nazwą – poniżej. 

Jak sprawić, by zapach utrzymywał się dłużej na ciele?

Zanim jednak przejdziemy do kwestii budowania zapachu, warto wspomnieć jeszcze o kilku prostych trikach, które mogą wpłynąć korzystnie na jego trwałość i intensywność. Jeśli chodzi o kosmetyki pielęgnacyjne, warto stosować się do dwóch zasad. Pierwsza to używanie ich na oczyszczoną skórę, a przede wszystkim: na dobrze oczyszczone pory. W takim przypadku wniknie on w nią głębiej, a tym samym utrzyma się na niej dłużej – razem ze swoim zapachem. Druga sprawa to precyzyjna aplikacja balsamu lub kremu. Kosmetyk warto rozprowadzić dokładnie, a także wmasować go w skórę. Dzięki temu nie pozostanie na jej powierzchni i nie zetrze się zbyt szybko. 

Jak wydłużyć trwałość perfum? Naturalnie najważniejszą rolę dla długiego utrzymywania się zapachów odgrywa jakość produktu. Jednak to, gdzie i w jaki sposób go aplikujemy, również nie pozostaje bez znaczenia. Perfumy warto aplikować w miejsce pulsujące: skóra tam jest cieplejsza, przez co zapach będzie, można powiedzieć, nieco podgrzewany – a tym samym wyraźniej wyczuwalny. 

Budowanie zapachu krok po kroku 

Ciekawym sposobem na to, by na dłużej otulić się ulubionym zapachem, jest budowanie go. O co w tym chodzi? Ten trik polega na wyborze i zastosowaniu kilku kosmetyków o podobnych nutach zapachowych lub z tej samej linii zapachowej – tutaj doskonałym przykładem są kosmetyki i perfumy Lancôme. Wśród wielu ciekawych propozycji Lancôme znajdziesz między innymi zestaw z linii La Vie Est Belle, który składa się z wody perfumowanej i balsamu. 

Jeżeli jednak nie masz możliwości wyboru kosmetyków z tej samej linii, sięgnij po kilka różnych, ale bazujących na tej samej nucie zapachowej. Jakie to powinny być kosmetyki? Najlepiej połączyć: 

  • żel pod prysznic,
  • balsam do ciała,
  • mgiełkę do ciała,
  • perfumy. 

Stosując kilka kosmetyków o podobnych aromatach, sprawisz, że nuty się ze sobą połączą, a to spotęguje zapach. Perfumy Lancôme, a także mnóstwo innych propozycji zapachów od znanych i uwielbianych na całym świecie producentów, znajdziesz w ofercie drogerii eZebra. Dzięki temu, że asortyment jest bogaty i nieustannie rozszerzany, znalezienie kosmetyków z różnych kategorii, które będą uzupełniać się zapachem, jest łatwy i przyjemny!