Co warto zobaczyć w Wenecji?

Włochy same w sobie są pięknym państwem, niewątpliwie wartym zobaczenia. Natomiast Wenecja jest prawdziwą perłą tego kraju. To miejsce odwiedziły już miliony turystów. Absolutnie nie ma się czemu dziwić. Oto największe atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć na własne oczy, jeśli Z

Piazza San Marco

Zacznijmy od największego placu w Wenecji. Niegdyś Napoleon Bonaparte stwierdził, że jest to najpiękniejsze miejsce tego typu w całej Europie. Historycznie to właśnie tutaj odbywały się najważniejsze uroczystości, zarówno świeckie, jak i te o charakterze religijnym. Oprócz tego to właśnie tutaj kwitł handel. Po dziś dzień na chodnikach można dostrzec białe linie, które wyznaczały miejsca dla stoisk. Chcąc poznać największe atrakcje w Wenecji zdecydowanie warto zacząć od Piazza San Marco.

Canale Grande

Jeśli odwiedzimy Wenecję, to absolutnie obowiązkowym punktem powinien być dla nas rejs gondolą. Canale Grande jest najdłuższym i zarazem najszerszym kanałem w całym mieście. Podczas rejsu możemy zachwycać się okolicznymi budynkami, w tym pałacami miejskimi. Zalecamy odbyć tego typy wycieczkę nocą, wówczas doznania są jeszcze lepsze. Warto zwrócić uwagę na Most Rialto. Wenecja nazywana jest miastem mostów, a ten jest zdecydowanie największym z nich. Co więcej, na jego arkadzie mieszczą się dwa rzędy sklepów. Na szczęście nie burzą one klimatu tego miejsca.

Bazylika Santa Maria delle Salute

Nie ma co ukrywać, Włochy są prawdziwą gratką dla miłośników historii oraz architektury. Bazylika wywodzi się z czasów baroku, powstała w XVII wieku i przez wiele osób uznawana jest za najpiękniejszy obiekt w całej Wenecji. Z jej budową wiąże się zresztą ciekawa historia. Santa Maria delle Salute została wybudowana w ramach podzięki dla Matki Boskiej, po ustąpieniu epidemii dżumy, która pustoszyła cały kraj. Choć z zewnątrz bazylika budzi zachwyt, koniecznie musimy zajrzeć również do jej wnętrza. Znajdziemy tam obrazy Tycjana czy Tintoretta. Zdecydowanie powinien być to dla nas punkt obowiązkowy podczas zwiedzania.

Bazylika św. Marka

Plac Świętego Marka w Wenecji jest kolejnym miejscem, które trzeba obowiązkowo zobaczyć. Jest to wizytówka tego miasta i jedna z najbardziej rozpoznawalnych miejscówek na całym świecie. Na turystów czeka widok majestatycznie wyglądającego kościoła. Ten obowiązkowo trzeba również zobaczyć od środka. W ramach sztuki bizantyjskiej podziwiać możemy pięć mozaik. Warto wejść także na taras widokowy, aby z góry zobaczyć piękno całego miasta.

Pałac Dożów

Gdy już zwiedzimy bazylikę, to warto następnie udać się do pałacu. Dożów powstał jeszcze w czasach średniowiecznych, przez co jego architektura mocno się wyróżnia. Historycy twierdzą, że podobnej budowli w Europie najzwyczajniej w świecie nie ma. Dziś znajduje się tam muzeum, które obowiązkowo powinniśmy odwiedzić. Znajdziemy w nim bowiem wiele cennych obrazów, rzeźb, a także przykładów rzemiosła artystycznego.

Jak widać, Wenecja ma do zaoferowania naprawdę wiele. Dlatego jeśli wybieramy się do Włoch, to koniecznie powinniśmy odwiedzić to miasto.