5 powodów, dla których warto wypróbować maseczkę błotną

Kiedy spędzasz długie godziny na ciepłym słońcu, Twoja skóra również może to odczuć. Ostre promienie, pot i zanieczyszczenia powodują, że skóra staje się sucha, napięta i odwodniona. Na szczęście lato to doskonały czas, aby odkryć sposoby na pielęgnację skóry jak nigdy dotąd. Jednym z najlepszych sposobów na to jest zastosowanie maseczki błotnej.

Co to jest maska błotna?

Maseczka błotna to maseczka na twarz przeznaczona do codziennego stosowania, która jest wykonana z gliny. Glinka od dawna jest używana ze względu na swoje właściwości lecznicze dla skóry, a błoto jest po prostu chłonną formą glinki, która dobrze zatrzymuje wodę. Jest to świetny sposób, aby głęboko oczyścić skórę i nawilżyć ją w tym samym czasie. Kiedy używasz maseczki z glinki, zasadniczo usuwasz brud i olej z porów, jednocześnie nawilżając skórę. Istnieje kilka różnych rodzajów masek z gliny można spróbować. Wśród nich wyróżniamy kaolin, bentonit, i Activated Charcoal. Niektóre maseczki z glinki występują w formie płynnej, więc można je łatwo nałożyć na skórę.

6 korzyści z używania maski błotnej

Nie ma co do tego wątpliwości, twoja skóra czuje się lepiej po użyciu maseczki z glinki. Jest ona pełna korzyści dla twojej skóry. Może pomóc usunuąć trądzik, rozjaśnić cerę, zmniejszyć drobne zmarszczyć, a nawet poprawić tłustą skórę. Istnieje tak wiele powodów, aby włączyć maseczki z gliny do swojej rutyny pielęgnacji skóry:

-Oczyszcza pory – Jednym z powodów, dla których maseczki z glinki są tak skuteczne w oczyszczaniu skóry jest to, że wyciągają one zanieczyszczenia. Jeśli masz tłustą skórę, wiesz, że olej jest głównym zanieczyszczeniem, które może powodować trądzik. Maseczki z gliny może zmniejszyć swój tłustej skóry poprzez usunięcie nadmiaru oleju.

-Usuwa niedoskonałości- To prawda, nawet skóra trądzikowa może być poprawiona poprzez stosowanie masek z gliny. Pory będą mniejsze, a skóra jaśniejsza dzięki wszystkim zanieczyszczeniom, które zostały usunięte.

– Nawilża skórę – Maseczki z glinki są świetne w uzupełnianiu suchej skóry. Są bogate w minerały, które pomagają zmniejszyć zaczerwienienia, łuszczenie się skóry, a nawet blizny.

– Rozjaśna skórę – Maseczki z gliny pomagają również rozjaśnić cerę poprzez złuszczanie skóry. Złuszczanie twarzy pomaga pozbyć się martwych komórek skóry, które mogą zatkać pory.

Którą maseczkę powinnaś wybrać?

Istnieje tak wiele marek, które produkują maseczki z gliny. Ale jak wybrać odpowiednią dla siebie? Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić jest szukać marki, która używa jakościowych składników. Pamiętaj, aby przeczytać listę składników maski i upewnić się, że ma te, które są dla Ciebie dobre. Spróbuj poszukać marki, która skupia się na konkretnych formułach. To pomoże Ci znaleźć odpowiedni dla Twojego typu skóry. Na przykład, jeśli masz tłustą skórę, możesz chcieć spróbować maski z gliny ze składnikami pochłaniającymi olej. Możesz również szukać maski, która ma przeciwutleniacze, aby pomóc zwalczyć szkody spowodowane przez zanieczyszczenia w skórze. Innym sposobem na zawężenie wyboru jest skoncentrowanie się na obszarach twarzy, w których doświadczasz największych uszkodzeń. Możesz, na przykład, doświadczyć najwięcej szkód wokół nosa, ponieważ jest to obszar, który jest stale narażony na zanieczyszczenia.

Jak stosować maskę błotną?

Istnieją dwa różne sposoby stosowania maseczki z glinki. Możesz nałożyć ją na twarz lub użyć jej jako peelingu. Po otwarciu maseczki możesz ją wymieszać z wodą, aby użyć jej jako płynu lub po prostu nałożyć na twarz. Jeśli zdecydujesz się użyć maski jako peelingu, będzie trzeba nawilżyć twarz wodą, a następnie zanurzyć szmatkę w masce gliny. Następnie można użyć szmatki by delikatnie szorować nią twarz okrężnymi ruchami. Pomoże to równomiernie rozprowadzić maskę i rozbić grudki. Jeśli chcesz używać jej jako płynu, możesz wylać kilka kropli na dłonie, a następnie delikatnie rozsmarować je na twarzy lub możesz po prostu wylać krople na twarz bezpośrednio.

Słowa końcowe.

Maseczki błotne to doskonały sposób na rozpieszczanie skóry po długim dniu. Głęboko oczyszczają pory i redukują nadmiar oleju, jednocześnie rozjaśniając cerę. Do tego są super proste w wykonaniu i użyciu, więc nie musisz wydawać dużo pieniędzy na produkty kosmetyczne. Istnieje tak wiele korzyści z korzystania z maski gliny. Mogą one pomóc zmniejszyć trądzik, oczyścić pory, zmniejszyć blizny potrądzikowe, a nawet pomóc skórze stać się bardziej promienna. Bez względu na to, jaki jest Twój typ skóry, możesz skorzystać z maski z gliny. Jeśli nadal interesują Cię ciekawe metody pielęgnacji, to powinnaś sprawdzić inne polskie kosmetyki naturalne, np. na Erbea.pl.