Rumień po ukąszeniu owada – zdjęcia

Ukąszenia owadów są bardzo nieprzyjemne, niestety w wielu sytuacjach nie jesteśmy w stanie ich uniknąć. Co zrobić, gdy zostaliśmy zaatakowani przez owady, wszystko nas swędzi i boli, a do tego pojawił się rumień po ukąszeniu owada? Sprawdź!

Po ugryzieniu owada najczęściej pojawia się rumień, czyli czerwona plamka, oraz bolesne opuchnięcie. Ból na szczęście mija po kilku godzinach, ale u niektórych osób może pojawić się reakcja alergiczna w postaci pokrzywki lub obrzęku twarzy, warg i powiek. W przypadku wstrząsu anafilaktycznego dochodzi również do duszności, a nawet utraty przytomności.

Do najpopularniejszych w Polsce owadów należą: meszki, komary, muchy, pszczoły, osy, szerszenie, a także owady bąkowate, np. jusznica deszczowa, potocznie zwana końską muchą, czy ślepak. Zobacz jak wygląda rumień po ukąszeniu takiego owada!

Rumień po ukąszeniu owada – zdjęcia

Ukąszenia owadów bywają różne – jedne przechodzą szybko i prawie ich nie odczuwamy – inne bolą i mogą wywołać rumień. Zobacz, jak wyglądają ukąszenia najpopularniejszych owadów w Polsce.

Użądlenie przez osę

Ugryzienia owadów

Ugryzienia czerwonej mrówki

Ugryzienia owadów

Ugryzienia pchły

Ugryzienia owadów

Ugryzienie kleszcza

Ugryzienia owadów

Ugryzienia komara

Ugryzienia owadów

Ugryzienie muchy końskiej

Ugryzienia owadów

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz